Connect with us

Події

Створення ЄСІТС: наявні проблеми

Опубліковано

У Києві відбулося розширене засідання постійної комісії Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Обговорення відбувалося у форматі круглого столу й було присвячене ключовим питанням створення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

У засіданні, яке організували Вища рада правосуддя та проект ЄС «Право-Justice», також взяли участь голова Ради суддів України Олег Ткачук, заступник голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький, голови апеляційних судів, представники регіональних філій Національної школи суддів України та представники органів й установ сфери юстиції, судів, національні і міжнародні експерти.

Як зазначив голова ВРП Володимир Говоруха, «одним із пріоритетів судової реформи, визначених Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки, є поетапне запровадження інструментів «електронного правосуддя». Такі інструменти дадуть змогу користувачам звертатися до суду, сплачувати судовий збір, брати участь у провадженнях та отримувати необхідну інформацію і документи електронними засобами, а функціонування «електронного правосуддя» в Україні і має забезпечити Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, створення якої передбачено змінами до процесуальних кодексів, що набрали чинності у грудні 2017 року», — сказав голова ВРП.

Зазначимо, що ЄСІТС функціонуватиме в усіх судах України, Вищій раді правосуддя, Раді суддів України, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, ДСА України, їх органах та підрозділах і таким чином буде забезпечено автоматизацію робочих процесів та оптимізацію документообігу всієї системи. Відповідно до Закону «Про судоустрій і статус суддів» Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується ВРП за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.

Разом із тим до реалізації проекту ЄСІТС залучені ціла низка державних органів та інституцій. Зокрема, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Державна судова адміністрація, Національна школа суддів, Верховний Суд, Рада суддів України, Мін’юст, Генеральна прокуратура, Національна поліція, Національна асоціація адвокатів, Держагентство з питань електронного урядування України, апеляційні та місцеві суди, державне підприємство «Інформаційні судові системи», яке і втілює технічні завдання та вимоги, що стоять перед ЄСІТС.

Позицію Ради суддів України щодо запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи представив голова РСУ Олег Ткачук. «Ми в Раді суддів вважаємо, що будьяка технічна новація, а тут ідеться про інформаційно-телекомунікаційну систему, має на меті полегшувати процеси, а не додавати ще більше роботи. Це має бути така система, яка буде зрозуміла й доступна для кожної людини, яка має стосунок до судової влади, а не тільки для кандидата наук, котрий має достатній досвід роботи з юридичним документообігом, це по-перше. По-друге, для запуску роботи ЄСІТС потрібно кадрове забезпечення, що важливо, і обов’язковою умовою якого є навчання суддів та працівників апарату а ще належне матеріально-технічне забезпечення судів», — підкреслив очільник РСУ.

Олег Ткачук також подякував організаторам за змістовну зустріч і зазначив, що це чи не перша предметна розмова серед безпосередніх користувачів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка дозволить більш предметно зосередитися на проблемних питаннях створення ЄСІТС і зорганізуватися над їх вирішенням.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.