Події
У громадах з’являться земельні радники
Система надання безоплатної правової допомоги готується до запуску земельної реформи. Земельні радники у громадах, юристи із земельних правовідносин, розділ консультацій із земельних питань для WikiLegalAid, дослідження правових потреб громад — це та багато іншого запроваджується в системі БПД.
«Як було заявлено напередодні, з відкриттям ринку землі у власників земельних паїв з’явиться багато правових питань, пов’язаних з орендною платою за ділянки, операціями купівліпродажу. Тож важливо, щоб люди якомога раніше отримали інформацію про свої права та можливості для їх захисту. Знали, що можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою до системи БПД», — зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, виступаючи на XІX Міжнародному економічному форумі у Львові.
Для системи БПД «земельна» тема не нова. Адже в трьох областях — Київській, Львівській та Миколаївській — за підтримки Світового Банку вже реалізовано пілотний проєкт «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Проведені тренінги для працівників системи БПД, адвокатів, юристів органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, землевпорядників та реєстраторів. Мобільні групи виїжджали для консультування із земельних питань у віддалені громади.
Тепер цей напрацьований досвід буде поширений на всю Україну. Зокрема, проводитиметься навчання працівників системи БПД з надання правової допомоги у сфері земельних правовідносин. У кожному центрі з надання БВПД та бюро правової допомоги працюватиме хоча б один фахівець, який спеціалізуватиметься на земельних питаннях. Створюватимуться спеціалізовані центри з надання БВПД, які надаватимуть комплексну допомогу, в тому числі із земельних питань.
«Ми обов’язково маємо підготувати земельних радників. Це дуже дієвий інструмент для того, щоб підвищити власну правову спроможність громад. Традиція звертатися по правову пораду до сусіда чи знайомих, яка укорінилася в Україні, має зникнути. Ми зробимо все, щоб земельні радники з’явилися у місцевих громадах», — наголосив Олексій Бонюк.
Земельні радники — це активні громадяни, які залучатимуться до вирішення питань у сфері земельних відносин. Мешканці громади, пройшовши навчання, зможуть надавати загальні поради та з’єднувати людей з фахівцями системи БПД. Для того, щоб краще знати правові потреби учасників рикну землі, регулярно проводитимуться загальнонаціональні та локальні дослідження правових проблем землевласників та землекористувачів. «Ми започаткували новий сервіс — проведення досліджень правових потреб громадян та громад. Цей інструмент дає можливість зрозуміти, які правові питання хвилюють людей. Із початку нового року пла нуємо проводити соціологічні дослідження із земельної тематики», — додав О. Бонюк.
Відповідно до результатів досліджень буде складено перелік питань у земельній сфері, які найбільше цікавлять землевласників та землекористувачів. Отримати правову консультацію та детальне роз’яснення із земельних питань можна буде зателефонувавши до єдиного контактцентру за номером 0 800 213 103. Оператори матимуть повний пакет правової інформації щодо всіх нагальних питань, які стосуються як власників земельних паїв, орендарів, так і тих, хто займається чи хоче зайнятися аграрним бізнесом», — говорять у Координаційному центрі БПД.
Як було уточнено, з урахуванням даних соціологічних досліджень буде підготовлено окремий розділ із земельних питань в українській правовій Вікіпедії — довідковоінформаційній платформі правових консультацій WikiLegalaid. Кожен українець, маючи лише доступ до інтернету, може отримати правову консультацію, написану «простою мовою», щоб її зрозуміли люди без юридичної освіти.
Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login