Connect with us

Події

У ВРП говорили про правила організації ефективного судочинства

Про можливість впровадження спеціального регламенту роботи судів першої та апеляційної інстанцій ішлося під час зустрічі (відбулася 4 липня) членів ради з представниками міжнародного проекту «Суд, громадяни, суспільство, держава: співпраця заради змін» (далі – Проект), який впроваджується на базі Апеляційного суду Одеської області за підтримки уряду Королівства Нідерландів та організаційного супроводу Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України».

На другому етапі Проекту до нього долучиться експерт у галузі якості правосуддя, професор Університету Утрехта (Королівство Нідерландів) Філіп Ланбрук та громадська організація «Група 2 травня» (місто Одеса).

Під час нинішньої зустрічі відбулася презентація результатів першого етапу Проекту — правила організації ефективного цивільного та кримінального судочинства й обговорені шляхи їх впровадження.

У зустрічі взяли участь члени ВРП Ігор Артеменко та Лариса Швецова, суддя, заступник голови Амстердамського окружного суду Естер де Рой, координатор Проекту — заступник голови апеляційного суду Одеської області Андрій Дрішлюк та суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Тетяна Шевиріна.

Як наголосила Естер де Рой, подібні правила успішно застосовуються в голландській системі правосуддя як елемент судового менеджменту і по суті є системою м’якого права, яка дає змогу покращити процес організації судового розгляду, уникнути зловживань з боку учасників судового процесу, наприклад, затягування розгляду справи з боку захисту чи врегулювання питань відводу та самовідводу судді тощо. «Ці правила усувають прогалини чи суперечності процесуального законодавства, їх застосування дає змогу суддям діяти прозоро», — зазначила суддя.

На думку Лариси Швецової, ініціатива є слушною, проте потребує розроблення спеціального механізму впровадження, аби застосування суддею нових правил не стало підставою дисциплінарної відповідальності. Одним зі шляхів апробації правил може стати практика їх застосування у модельних судах — від першої ланки до Верховного Суду, — додав Ігор Артеменко, — інший механізм — внесення змін до чинного законодавства.

Джерело: Юридичний вісник України

Події

В Україні запустили сервіс для подачі заявок на виплати онлайн

Пенсійний фонд України запровадив модель «е-пенсія», яка передбачена для звернення громадян з приводу призначення пенсій в електронному форматі.

Про це на прес-конференції повідомив голова фонду Євген Капінус. «Людина може самостійно через наш портал подати всі документи, необхідні для отримання пенсійного забезпечення, і, відповідно, в банку, коли прийде відповідне СМС, щоб отримати пенсійне посвідчення і виплату пенсійного забезпечення», — сказав він.

За словами Є. Капінуса, найближчим часом планується запуск мобільного додатку для надання даної послуги. «Найближчим часом ми презентуємо наступний етап — мобільний додаток, за допомогою якого можна буде самостійно подавати всю інформацію до Пенсійного фонду й отримувати її», — сказав голова фонду.

Як додав директор департаменту інформаційних систем і електронних реєстрів Пенсійного фонду Олександр Малецький, свої електронні заявки громадяни повинні залишати на веб-порталі електронних послуг ПФУ, на якому необхідно попередньо зареєструватися. Нова послуга існуватиме паралельно з можливістю особисто прийти в центр обслуговування Пенсійного фонду й подати документи для призначення пенсії.

За даними ПФУ, на сьогодні заявки на отримання звернення за призначенням виплат за допомогою послуги «е-пенсія» подали більше десятка людей. На розгляд кожної заявки, поданої в електронній формі, відводиться 10 днів.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Поліцейські сили для деокупації Донбасу

Міністерство внутрішніх справ має змістовну основу для підготовки деокупації тимчасово окупованих районів Донеччини.

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко під час візиту в Донецьку область. «За спеціально розробленою навчальною програмою підготовлено майже 800 поліцейських, які будуть задіяні у відновленні державного суверенітету на території ОРДЛО. Комплексні тренування пройшли спільно з працівниками Нацгвардії, рятувальної та прикордонної служб. Правоохоронці вивчали міжнародні практики миротворчих місій. Також ретельно вивчається ситуація на тимчасово окупованій території — соціально-економічна ситуація, настрої людей, можливість повернення бізнесу», — інформує прес-служб відомства.

Розроблено розрахунок сил і засобів, які будуть нести службу на деокупованих територіях у перший рік після звільнення та їх необхідного забезпечення — екіпірування, транспорт, техніка, зв’язок тощо. Також у деокупованих районах планується створити 16 відділів і відділень поліції. «Донецька область серйозно і глибоко відпрацьовує план з відновлення громадської безпеки і порядку на даній території. Країна не стане успішною, якщо ми забудемо про наших громадян по ту сторону лінії розмежування. Сьогодні ми маємо змістовну основу для деокупації й реінтеграції жителів тимчасово окупованих територій в український простір», — зазначив Іван Варченко.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Позачерговий з’їзд суддів відбудеться в жовтні

У Києві відбулося засідання Ради суддів України, на якому, окрім інших, розглядалися питання, що стосуються організації і проведення XVII позачергового з’їзду суддів України.

Відкриваючи засідання, голова РСУ Богдан Моніч зазначив, що всі питання, які винесено на розгляд, мають важливе значення як для суддівської спільноти, так і для організації роботи судів, проте лакмусовим папірцем для оцінки діяльності органів суддівського самоврядування буде проведення з’їзду і, що головне, розгляд та прийняття рішень з питань, які планується обговорити.

Щодо розгляду першого питання порядку денного, то члени Ради вирішили, що XVII позачерговий з’їзд суддів України відбудеться 29 — 30 жовтня 2019 року в Києві. Дата проведення з’їзду була змінена з урахуванням наявності в столиці вільних приміщень, що дозво ляють проводити форуми подібних масшта бів. Відтак місцем проведення з’їзду визначено конгрес-хол готелю «Президент» за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна, 12. Окрім цього, члени Ради суддів України затвердили кількість делегатів на форум суддів України. Їх буде 277.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді