Connect with us

Події

У Яремчі пройшла Літня школа з юридичних інновацій

Опубліковано

22–26 липня в Яремчі відбулася перша в Україні Літня школа з юридичних інновацій, учасниками якої стали 12 викладачів та 4 студенти з 12 правничих шкіл. Варто зазначити, що всього було отримано 73 заявки на участь, серед яких обиралися найвмотивованіші.

Організатор заходу – директорат з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України у партнерстві з Kyiv Legal Hackers та за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя», Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Кращі з кращих розповідали учасникам Літньої школи про сучасний світ юридичних інновацій. Зокрема, «зірковий» спікер — професор Бруклінського університету, засновник Brooklyn Law Incubator & Police Clinic та один із засновників Legal Hackers community Джонатан Аскін розповів, як та чому виникла ідея створення такої спільноти, яким чином legal innovations викладаються у закладах вищої освіти Сполучених Штатів Америки, а також як врахувати особливості глобального контексту під час викладання курсу з юридичних інновацій в Україні.

У свою чергу учасник школи Микита Підгайний розповів про те, як та навіщо створюють чатботи, чи насправді такий інструмент може замінити юриста та які етичні проблеми виникають під час спілкування з роботом-співрозмовником. Також учасники практикували свої навички у legal engineering та лише за годину створили 16 чатботів.

Говорилося і про основи діджиталізації права. Так, Андрій Костенко розповів, як працюють нейромережі та яким чином відбувається оцифровка даних. Інша його тема була присвячена штучному інтелекту та алгоритмам у праві. Особливо цікавим був приклад можливості винесення судових рішень за допомогою коду та цифр «0» та «1». А Сергій Сученко поділився досягненнями та майбутніми проектами програми USAID «Нове правосуддя» щодо запровадження в Україні елементів вирішення спорів онлайн.

Натомість Нестор Дубневич зацікавив присутніх темою про блокчейн та навіть перевів кільком активним учасникам по частинці криптовалюти. Тепер викладачі правничих шкіл знають, як працює ця система. Окремо він зупинився на смарт- контрактах, децентралізованих реєстрах та блокчейн-нотаріаті.

Один із співорганізаторів Літньої школи — Денис Іванов — поділився власним досвідом з впровадження курсу з юридичних інновацій, розказав про логіку побудови тем та питань, а також методів викладання цієї доволі специфічної дисципліни. Він окремо наголосив, що, враховуючи складність та специфіку тем, які поєднують технології та право, викладачі з правничих шкіл можуть фахово оволодіти не усіма темами, тому їхня взаємодія, обмін досвідом та гостьові лекції є чудовим варіантом для якісного викладання курсу.

Протягом усього тижня учасники натхненно працювали і в результаті представили 4 варіанти навчального курсу з юридичних інновацій. Вони відрізняються своїм наповненням, практичними завданнями та формою контролю. Кожен із представлених курсів заслуговує бути рекомендованим до викладання у юридичних закладах вищої освіти.

Літня школа з юридичних інновацій продемонструвала, що нині державна служба може об’єднати на одному полі гравців із різних сфер діяльності — представників міжнародних організацій, спільноти юристів-айтішників та викладачів вишів. А головне, цей захід був першим кроком на шляху впровадження в правничих школах курсу, який має навчити майбутніх юристів тому, чого давно вже очікують роботодавці та суспільство в цілому.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.