Connect with us

Події

Українська молодь має ПРАВО на життя

Опубліковано

Зі страшною російською агресією проти України, яка розпочалася в 2014 році, в Україні виникла неймовірна потреба в захисті прав дітей та молоді. Війна призвела до тисяч загиблих та поранених, зокрема цивільних громадян, а також великої кількості внутрішньо переміщених осіб, серед яких багато дітей і підлітків. Ця криза стала нагадуванням про важливість захисту прав кожної дитини на життя, освіту та гідне майбутнє.

Читайте також: Прийнято рішення утворити Державну службу у справах дітей

Леся Галущак, учениця Хмельницької школи мистецтв «Озерна» (Дитяча музична школа № 3), дистанційна школа «Атмосферна школа», Київська обл.

У травні-вересні цього року Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики України та Міністерства молоді та спорту України провів Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя». Цей захід став важливим кроком у спрямуванні суспільної уваги на проблеми дітей і молоді, які постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України, й сприяє розвитку демократичних цінностей та прав людини в нашій країні.

Мета конкурсу полягає у віддзеркаленні прав дітей і молоді, що були порушені під час цієї агресії, та участі дітей у відновленні й реалізації своїх прав. Ініціатива сприяє активній життєвій позиції юнаків та дівчат та їхньому бажанню брати участь у суспільному, культурному і міжнародному житті України.

Олександра Євпак, учениця Ярунського ліцею, Вягельський район, Житомирська обл

Значущою складовою конкурсу була робота з учасниками з усіх регіонів України. А їх долучилося понад 2-х тисяч, демонструючи цим широкий інтерес та бажання зробити свій внесок у створення кращого майбутнього для нашої країни. Учасники демонструють свою свідомість щодо прав та свобод, що були обмежені агресією й роблять активний крок у напрямку їх відновлення. Крім того, їхня участь у конкурсі показує дорослій громадськості, що їхні думки та переживання поважаються й важливі для майбутнього країни. Щодо самого конкурсу, журі визначило 100 переможців і призерів із різних куточків України. Ці молоді таланти продемонстрували свій різноманітний обдарований потенціал, вражаючи якістю створених есе та малюнків. «Участь у цьому конкурсі – це ваша можливість висловити свою активну громадянську позицію. Ваші роботи стали свідченням здатності аналізувати складні суспільні проблеми та пропонувати власні шляхи їх вирішення», – зазначив Віктор Андрущенко, ректор Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, член-кореспондент НАНУ, академік НАПН України, доктор філософських наук, професор, вітаючи переможців і призерів конкурсу.

І дійсно, в цьому контексті Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя» набув особливої значущості. Він не лише надає молоді можливість висловити свої думки та почуття, але й стає платформою, де діти та підлітки відображають порушені права і виражають свій внесок у відновлення та захист цих прав.

«Ваші роботи – це не лише естетичне задоволення для очей і розуму, але й глибокий аналіз сучасних викликів і завдань, що стоять перед нашим суспільством. Ви, автори, спираючись на мистецтво та креативність, робите вагомий внесок у розв’язання складних проблем і надаєте голос культурному виміру наших зусиль у відстоюванні прав та свобод», – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв у вітальному листі до учасників конкурсу.

Читайте також: Дорадчі органи з питань нацменшин з’являться у місцевій владі

Мирослава Лаврухіна, учениця Костянтинівської школи мистецтв, Краматорський район, Донецька обл.

Конкурс «Я маю ПРАВО на життя» – це світло в темні часи, свідчення того, що навіть у найважчі моменти українська молодь готова боротися за свої права та свободи. Він нагадує нам, що молодь – це майбутнє країни, і підтримка її зусиль у захисті прав є кроком у напрямку кращого майбутнього для всіх українців. «Молодь завжди була силою змін, і ваші роботи доводять, що сучасне покоління готове брати відповідальність за майбутнє України. Ваша гідність, розуміння важливості прав людини та активна позиція важливі, як ніколи. Ви є прикладом для інших і демонструєте, що навіть у найскладніших обставинах можна знайти натхнення для творчості і змін», – зазначив у вітальному листі Вадим Гутцайт, міністр молоді та спорту.

У свою чергу, Андрій Вітренко, заступник міністра освіти і науки, наголосив: «Освіта і наука завжди були фундаментом, на якому будується майбутнє нації. Ваша участь у цьому конкурсі свідчить про те, що молодь України не лише цінує знання та креативність, але й використовує їх для розв’язання складних суспільних проблем та вираження власних думок».

Таким чином, цей конкурс не лише сприяє глибокому розумінню порушених прав, але й розвиває в молоді активну громадянську позицію. Він свідчить, що молодь України відмовляється визнавати обмеження, накладені війною, й готова використовувати свій талант та інтелект для підвищення свідомості про права людини і розбудови справедливого суспільства.

Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова має честь бути співорганізатором цього конкурсу, який не лише висуває на передній план обдарованість та творчість молодого покоління, але й відзначає важливість освіти, культури та демократичних цінностей у нашому суспільстві. «Цей конкурс – це своєрідне вікно в світ ідей, думок і переживань талановитих авторів. Ми сподіваємося, що він надихатиме вас рухатися вперед, несучи з собою світло знань, мистецтва, культури та захищати й реалізовувати свої права», – зазначив Павло Горінов, директор Навчально-наукового інституту права та політології, кандидат юридичних наук, доцент кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Вітаємо всіх переможців, призерів та учасників конкурсу!

Анна Крулько, учениця Ужгородського ліцею «Лідер, Закарпатська обл.

Поліна Мовчан, учениця комунального багатопрофільного закладу позашкільної освіти «Мистецька школа», Конотопський район, Сумська обл

Вікторія Овдієнко, учениця Ніжинського фахового коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування України, Чернігівська обл.

Підготував Федір Іллюк,
ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.