Connect with us

Події

Важливість і значимість міжнародної співпраці

Опубліковано

Мін’юст продовжує проведення низки нарад стосовно Порядку реалізації пілотного проекту щодо запровадження центрів захисту дитини (за моделлю Барнахус) (далі – Порядок). Нагадаємо, що відповідний наказ Міністерства юстиції України, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України, яким цей Порядок було затверджено, підписано 26 липня 2024 року.

Читайте також: Суд не може відмовити у задоволенні позову про позбавлення батьківських прав щодо неповнолітньої дитини лише тому, що дитина вже досягла повноліття

Минулого тижня такі наради пройшли в центрах «Барнахус» у Житомирі, Вінниці, Чернівцях та Тернополі. Під час заходів заступник міністра юстиції, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх (далі – МКР) Олександр Банчук та представники місцевих прокуратур, національної поліції, міжрегіональних центрів надання правничої допомоги, місцевого самоврядування, служб у справах дітей та інших суб’єктів, дотичних до реалізації вказаного проекту, а також працівники цих Центрів, обговорили стан його реалізації в кожному регіоні та напрацювали рекомендації для забезпечення вдосконалення майбутньої співпраці.

Читайте також: Забезпечення позову батька шляхом обмеження права виїзду дитини без його дозволу за межі України не позбавляє її можливості виїзду у безпечне місце в разі загрози її життю

За словами О. Банчука, саме завдяки чіткій координації, тісній та ефективній співпраці за доволі короткий час вдалося досягти результатів, які є станом на сьогодні – наразі в Україні функціонує 12 таких центрів – у Вінницькій, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській, Чернівецькій, Житомирській, Волинській, Сумській областях та містах Київ, Одеса, Черкаси і Миколаїв. «Впровадження моделі Барнахус в Україні вимагає стійкої міжвідомчої співпраці. Лише об’єднавши досвід та ресурси всіх відповідних секторів — захисту дітей, правосуддя, охорони здоров’я та освіти — ми зможемо створити цілісний, орієнтований на дитину підхід, який забезпечить безпеку, зцілення та правосуддя для кожної дитини. Ці колективні зусилля є не просто корисними, але й необхідними для успіху та сталості роботи цієї моделі в нашій країні», — відзначив Олександр Банчук.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.