Важливо бачити проблеми судів і розуміти шляхи їх вирішення - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Події

Важливо бачити проблеми судів і розуміти шляхи їх вирішення

Дата публікації:

На минулому тижні Херсонський апеляційний суд з робочим візитом відвідав тимчасово виконуючий обов’язки голови ДСА України Олексій Сальніков.

Читайте також: Інформація про судові засідання з’явиться у «Дії»

Відкрив зібрання голова Херсонського апеляційного суду Олександр Коровайко, акцентувавши увагу на основних питаннях матеріально-технічного та організаційного забезпечення діяльності апеляційного суду і місцевих судів Херсонщини, які потребують свого подальшого вирішення та вдосконалення. У свою чергу під час спілкування з колективом апеляційного суду Олексій Сальніков окремо зазначив, що йому дуже важливо безпосередньо почути про ті проблеми, які є в судах, адже бачення реальної ситуації в кожному із судів та спільне їх обговорення з колективами є запорукою успішного та ефективного подолання цих проблем. Керівник ДСА звернув увагу, що прийнятий Закон «Про Державний бюджет України на 2022 рік» передбачає збільшення коштів для судів у порівнянні з фінансуванням у 2021-му році, коли склалася критична ситуація із забезпеченням фінансування заробітних плат, виплатою комунальних платежів, не говорячи вже про капітальні видатки. Для цього Державна судова адміністрація спільно з робочою групою з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні комітету Верховної Ради з питань правової політики та Вищою радою правосуддя провели значну роботу над проектом держбюджету на 2022 рік. Напрацьовані пропозиції передбачали додаткове збільшення бюджетних призначень для судів. Другого грудня Верховна Рада прийняла Закон «Про Державний бюджет України на 2022 рік» із суттєвими змінами щодо обсягу видатків на суди.

Водночас, незважаючи на збільшення в частині бюджетних призначень, усе ж залишилися незабезпеченими (не в повному обсязі) деякі напрями фінансування судової влади, у зв’язку з чим Олексій Сальніков під час робочої наради наголосив, що ДСА України спільно з іншими владними органами продовжить вживати заходів для покращення фінансового та матеріального забезпечення судів у 2022 році.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Під час подальшого спілкування очільник ДСА України поінформував про основні напрями фінансування судів держави, які зараз опрацьовуються ДСА, згадавши, звісно, й про фінансування потреб судів Херсонщини. Зокрема, серед першочергових планів: необхідність реконструкції будівель Бериславського, Генічеського, Новотроїцького та Цюрупинського районних судів області, капітального ремонту фасадів будівель Херсонського міського суду, Високопільського та Горностаївського райсудів, капітальні ремонти систем опалення в низці судів тощо.

За інформацією О. Сальнікова, важливими питаннями, над якими зараз активно працює Державна судова адміністрація, залишаються подальша інформатизація судових процесів та функціонування ЄСІТС. При цьому суттєву підтримку в реалізації цих планів ДСАУ отримує від міжнародних партнерів.

Окрему увагу в ході обговорення було присвячено питанням забезпечення видатків на оплату електроенергії та комунальних послуг, а також забезпеченню належного рівня заробітної плати працівникам апаратів судів. Як запевнив Олексій Сальніков, з цією метою ДСАУ й надалі вживаються активні заходи з метою покращення ситуації та збереження кваліфікованих працівників у судовій системі. За його словами, наразі ДСА України активно лобіює ухвалення законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів» (№ 6311), який нарешті врегулює це питання та запровадить новий порядок визначення розміру оплати праці працівників судів (вираховуватися буде в пропорції до посадового окладу судді першої інстанції).

«Таким чином, завдяки спільним зусиллям органів судової влади, народних депутатів та міжнародних організацій ситуація із фінансуванням судів поступово поліпшується, проте залишається чимало питань, які потребують свого подальшого вирішення, головне з яких — заробітна плата працівників апаратів судів. Важливо, що ми відчуваємо підтримку та розуміння в напрямі подальшої роботи та пошуку виходу з критичної ситуації» – зазначив Олексій Сальніков.

Упродовж візиту керівника ДСАУ до обговорення приєдналися також голови Херсонської ОДА Геннадій Лагута та обласної ради Олександр Самойленко, які підтримали ініціативи щодо подальшого розвитку судової системи, зазначивши, що спільні зусилля Державної судової адміністрації України, судів, органів державної влади та місцевого самоврядування сприятимуть вирішенню актуальних питань матеріального забезпечення судів, та висловили свої пропозиції щодо питань подальшої співпраці. На завершення зустрічі Олександр Коровайко подякував гостям за увагу до проблем судової системи загалом та судів Херсонщини, зокрема.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

На Вінниччині презентували Центр безпеки громадян

Опубліковано

on

От

Днями в Краснопільській територіальній громаді (Гайсинський район) розпочав свою роботу Центр безпеки громадян, будівництво якого тривало майже рік.

Читайте також: «Центри безпеки» об’єднають поліцію, швидку меддопомогу та пожежну службу

Відкриття Центру безпеки відбулося за участі начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Івана Іщенка, голови обласної державної адміністрації Сергія Борзова, керівника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області Руслана Шевчука, представників місцевої влади, самоврядування та громадськості. Центр безпеки у територіальній громаді поєднує функції забезпечення громадської безпеки та захисту від надзвичайних ситуацій. Наявність ефективної комунікації надає можливість поліцейським та рятувальникам діяти однією командою та швидко реагувати на звернення громадян про допомогу.

Джерело: Юридичний вісник України

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Події

IV Business & Legal Agri Forum

Опубліковано

on

От

Запрошуємо взяти участь у форумі IV Business & Legal Agri Forum, який відбудеться 30 березня 2022 року у готелі «Прем’єр Палац».

Попередня програма та реєстрація за посиланням

Деталі форуму будуть надані пізніше

 

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Події

23 лютого в Києві відбудеться IV Міжнародний кримінально-правовий форум

Опубліковано

on

От

Захист у кримінальному процесі продовжує утримувати пальму першості серед найбільш популярних напрямів на українському ринку юридичних послуг, адже кримінально-правові ризики присутні практично в будь-якій сфері діяльності.

За даними Офісу Генерального прокурора, за січень — листопад 2021 року зареєстровано 668 486 кримінальних проваджень та оголошено понад 67 тисяч вироків. Зі свого боку, Рада бізнес-омбудсмена повідомляє, що приблизно 14% скарг від представників бізнесу стосуються саме правоохоронної системи.

Останнім тенденціям галузі, основним змінам у кримінальному та процесуальному законодавстві, кримінально-правовим викликам для бізнесу, актуальній судовій практиці в різних категоріях злочинів будуть присвячені дискусії в рамках IV Міжнародного кримінально-правового форуму, який відбудеться 23 лютого 2022 року в м. Києві.

У фокусі дискусій такі питання:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
 • Кримінально-правові виклики для бізнесу — 2022
 • Антикорупційні реалії
 • White Collar Crimes
 • Зловживання процесуальними правами
 • Кримінальні провадження з іноземним елементом

До участі у форумі запрошено найкращих адвокатів України із захисту в кримінальних провадженнях, суддів, представників профільних міністерств, правоохоронних та контролювальних органів, Ради бізнес-омбудсмена, а також юрисконсультів великих компаній реального сектору економіки.

 • Дата проведення: 23 лютого 2022 року
 • Час проведення: 09:00–18:45
 • Місце проведення: м. Київ, готель «Прем’єр Палац» / онлайн
 • Організатор: газета «Юридична практика»
 • Генеральний партнер: АО AVER LEX
 • Експертний партнер: Equity
 • Професійний партнер: ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери»
 • Стратегічний партнер: ЮК VB Partners

Програма та реєстрація  доступні за посиланням

Контакти:

Наталія Булко, продаж квитків
(067) 238-83-08, e-mail: [email protected]

Анатолій Гвоздецький, координатор Форуму
(096) 372-49-69, e-mail: [email protected]

Вікторія Черкасова, івент-менеджер
(097) 616-76-19, e-mail: [email protected]

Вероніка Коломієць, із питань партнерства
(050) 849-04-33, e-mail: [email protected]

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link