Події
Відновні підходи у кримінальному провадженні
Врегулювання конфліктів у кримінальних справах шляхом медіації.
Національна школа суддів України провела для суддів місцевих загальних судів м. Львова, Львівської області та Львівського апеляційного суду семінар «Перспективи розвитку в Україні відновних підходів у кримінальному провадженні».
Читайте також: Адвокатам – медіаторам за програмою відновлення для неповнолітніх підозрюваних платитимуть як за безоплатну правову допомогу
Навчання було організовано та проведено Львівським регіональним відділенням НШСУ в співпраці із Консультативною місією Європейського Союзу. Відкриваючи семінар, директорка відділення Оксана Польна привітала учасників, подякувавши при тому партнерам за можливість опрацювання теми відновних підходів у кримінальному провадженні та перспектив її розвитку.
У подальшому тренер з питань верховенства права Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу Маркус Ролофс коротко розповів про ідею медіації та розуміння її не як покарання, а як можливість потерпілого і кривдника сісти за стіл переговорів. Він також наголосив на успішній практиці відновного правосуддя в багатьох державах і висловив сподівання, що в Україні це також допоможе суттєво зменшити навантаження на суди.
Тему продовжив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Ігор Микитин, який наголосив на необхідності пошуку «спільних точок дотику» усіх учасників процесу при здійсненні судочинства. До проведення семінару також було залучено начальницю Управління впровадження альтернативних способів вирішення спорів Координаційного центру з надання правової допомоги Ірину Бондаренко; юриста, медіатора, кандидата юридичних наук Ірину Федорич; медіатора, заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Віру Іськович та адвоката-посередника в пілотному проекті «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» Тетяну Малерик.
Ілля Мороз,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України