Події
Військовий облік у системі правосуддя
Чотирнадцятого–вісімнадцятого жовтня Національна школа суддів України у співпраці з Державною судовою адміністрацією України, Міністерством економіки України, Національним агентством з питань державної служби України, Службою судової охорони, Вищими антикорупційним судом, ТЦК та СП вперше провела підготовку та підвищення рівня кваліфікації працівників апаратів судів, працівників органів системи правосуддя, відповідальних за ведення військового обліку з курсу «Військовий облік у судах та державних органах системи правосуддя», яка на сьогодні є обов’язковою для осіб, відповідальних за ведення військового обліку.
Читайте також: Бронювання військовозобов’язаних частково відновлено
Зазначимо, що програму цього навчального заходу було погоджено з Генеральним штабом ЗСУ, а саме навчання викликало великий інтерес серед слухачів. Про це свідчить 370 зареєстрованих учасників, більшість з яких успішно завершили підготовку. На початку вітальними словами до слухачів звернувся керівник апарату Національної школи суддів України Зеновій Холоднюк, який наголосив на важливості та актуальності даного курсу. Модерувала навчальний захід виконувачка обов’язків директора Навчального центру підготовки працівників апаратів судів Тетяна Франюк.
До викладання тематики п’ятиденної навчальної програми було запрошено директорку Департаменту юридичного забезпечення Міністерства економіки України Олену Мартинюк, її заступника Сергія Мінченка та заступника директора Департаменту економіки безпеки і оборони цього міністерства Олексія Возного; Державну судову адміністрацію України під час навчання представляли: завідувач сектору з питань мобілізаційної роботи Сергій Каземіров, начальниця юридичного управління Тетяна Опанасюк, начальник управління з питань персоналу Олег Дробинський, головна спеціалістка сектору з питань мобілізаційної роботи Наталія Похила, також, окрім того, активну участь в якості викладачів взяли начальниця відділу з питань персоналу управління з організаційного забезпечення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Яна Усенко, головний спеціаліст з питань мобілізаційної роботи Національного агентства України з питань державної служби В’ячеслав Засенко, начальник відділу кадрів ТОВ «НВО «Т 3000»», в минулому відповідальний за ведення військового обліку центрального органу управління Служби судової охорони Олександр Костюченко та заступник начальника мобілізаційного відділу сектору оборонно-мобілізаційної роботи Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Кайдан. «Під час цього заходу ми спільно опрацювали нормативно-правову базу мобілізації та мобілізаційної підготовки, було окреслено проблематику й особливості законодавства в частині бронювання військовозобов’язаних працівників органів державної влади, зокрема, працівників судів», – зазначив заступник директора департаменту Мінекономіки та викладач курсу Сергій Мінченко.
Читайте також: Дані про порушників правил військового обліку поліція отримуватиме з реєстру «Оберіг»
Керівниця юруправління ДСА Тетяна Опанасюк наголосила, що кожен працівник, на якого покладено обов’язок ведення військового обліку в системі правосуддя, зобов’язаний бути обізнаний у темі відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. «Важливо знати про особливості юридичної кваліфікації порушень, розмір та порядок накладення штрафів, а також орієнтуватися в змінах до законодавства. І саме співпраця з Національною школою суддів надала можливість розкрити на професійному рівні ці важливі питання та фахово їх обговорити з працівниками апаратів судів і органів системи правосуддя, відповідальних за ведення військового обліку», – зауважила представниця ДСА.
Організатори вирішили щорічно підтримувати цю практику й проводити одноденні семінари-практикуми для підтримання рівня кваліфікації працівників системи правосуддя, залучаючи до навчання й керівників апаратів та голів судів.
Підготував Максим Іллюк,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України