Події
Як захистити свій бізнес?
Наприкінці березня пройшла Всеукраїнська правнича школа «White Сollar Сrime: The art of defense», організована Радою молодих юристів України спільно з АО «Овчаров та партнери» і Європейським університетом.
Школа зібрала справді фахову спільноту експертів і слухачів, яких цікавила тема захисту бізнесу та White Сollar Сrime, й присутні справді мали змогу почути, як мовиться, з перших вуст про проблематику, сучасні тенденції та новітню судову практику в Україні під час війни.
Читайте також: Гранти для ветеранів на власну справу
А розпочалася вона з виступу Семена Ханіна – адвоката, керуючого партнера юридичної компанії «АМБЕР», кандидата економічниї наук, члена правління Асоціації адвокатів України. Він пройшов у форматі інтерв’ю, під час якого він розповів про свій професійний шлях в адвокатурі та поділився досвідом з молодими юристами щодо тонкощів і методів комунікації адвоката з клієнтом під час кримінального провадження.
Наступний доповідач, Денис Овчаров, адвокат, керуючий партнер АО «Овчаров та партнери», провів тренінг «Помилки правоохоронців під час обшуку». Було проведено розбір найсвіжіших кейсів та за допомогою відеоприкладів проаналізовано найчастіші помилки, які допускають як правоохоронні органи, так і клієнти під час обшуку. Учасники тренінгу мали змогу самі пропрацювати та виявити на реальних прикладах порушення законодавства.
А його колега Олександр Горобець, адвокат, партнер АО «Овчаров та партнери», розповів слухачам про свої спостереження та методику щодо підготовки директора підприємства до допиту. На прикладах реальних кейсів було розібрано важливість правильної підготовки до допитів та можливі наслідки в разі нехтування такою роботою.
Натомість Дмитро Назарець, адвокат, керуючий партнер АО «Міжнародна адвокатська допомога», зупинився на нюансах притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 212 ККУ, стратегію і тактику захисту інтересів клієнта – на прикладі реальних справ, а також проаналізував сучасну судову практику.
На завершення інтенсиву White Сollar Сrime виступив Олександр Максименко – начальник управління захисту інвестицій та запровадження спеціалізації прокурорів Офісу Генерального прокурора (ОГП), який розповів про практику звернення бізнесу за захистом своїх прав до департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій ОГП. Додамо, що сам цей департамент було створено в 2020 році, і він надає рекомендації прокурорам усіх рівнів, розробляє стандарти діяльності, здійснює галузевий контроль у кримінальних провадженнях, надає практичну допомогу, а ще розглядає індивідуальні скарги бізнесу. Як було зазначено, найбільше таких звернень надходить щодо викрадення майна під час обшуків та втрати правоохоронцями вилученого майна, бездіяльності в кримінальних провадженнях, де бізнес є потерпілою особою тощо. Скаржиться бізнес і на неспівмірне застосування заходів кримінально-правового впливу та упереджені дії правоохоронців.
Читайте також: Нові заходи дерегуляції бізнесу
Тож Рада молодих юристів висловлює вдячність співогранізаторам – АО «Овчаров та партнери» та Європейському університету за спеціальну реалізацію цього проекту, а також партнерам за підтримку та сприяння в проведенні: «Юридичному віснику України», «Юридичній Газеті», Інституту політико-правових та релігійних досліджень, Law & Events, Неформатному юридичному виданню «Lойер», Лізі студентів АПУ UBA Students› League та Інформаційно-аналітичному виданню FEMIDA.UA
Наостанок зазначимо, що пройшла правнича школа в атмосфері дружнього спілкування, всі її учасники отримали нові знання та безцінні поради від фахових експертів Школи.
Підготував
Артем Мороз,
Спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України