Connect with us

Події

Заборона неналежного поводження. Запуск курсів HELP для українських суддів та прокурорів

Опубліковано

Тринадцятого – чотирнадцятого листопада проект Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни» (далі – Проект), спільно з Національною школою суддів України та Тренінговим центром прокурорів України запустили два тренінгових онлай-курси HELP з тьюторами «Заборона неналежного поводження» та «Права людини в збройних силах». Учасниками курсу є група українських суддів і прокурорів.

Читайте також: Соціальний супровід військових у підрозділах ЗСУ запрацював у 4-х областях

Вступними промовами курси відкрили Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак, його заступник Ерленд Фалк, проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна, заступник директора Тренінгового центру прокурорів України Андрій Орлеан та заступниця начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) НШСУ Тамара Закревська. Було наголошено на важливості співпраці Проекту з національними установами суддівської та прокурорської освіти в питанні адаптації курсів HELP до національного законодавства. Проект спрямований на підвищення кваліфікації нинішніх/майбутніх юристів в Україні (суддів, прокурорів, адвокатів, інших працівників суду та студентівюристів) для ефективного застосування ними європейських стандартів у галузі прав людини, зокрема й під час війни. У його межах будуть розроблятися нові курси HELP Ради Європи з міжнародного гуманітарного права та прав людини, а також адаптовуватися для українських юристів вже створені навчальні курси HELP і модулі.

Тьютори курсу «Заборона неналежного поводження» – суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області, суддя-тренерка Національної школи суддів України, кандидат юридичних наук Тетяна Шевиріна та начальник департаменту протидії порушенням прав людини в правоохоронній та пенітенціарній сферах Офісу Генерального прокурора Михайло Подоляк – зробили вступ до національного курсу «Заборона неналежного поводження», під час проходження якого учасники матимуть можливість поглибити свої теоретичні знання законодавства, що регулює питання неналежного поводження, а саме його поняття і види; сферу застосування; вивчити відповідну практику та підходи ЄСПЛ до тлумачення положень статті 3 Європейської конвенції з прав людини й національну судову практику; оволодіти навичками кваліфікації дій, що підпадають під ознаки неналежного поводження, через визначення ознак катування та поняття «порогу жорстокості». Крім того, буде приділено увагу міжнародним зобов’язанням України в частині запровадження ефективних механізмів протидії неналежному поводженню та розслідуванню повідомлень про випадки катувань крізь призму змін до національного законодавства та аналізу відповідних звітів міжнародних структур.

Читайте також: Сформовано «реєстр педофілів»

Тьюторки курсу «Права людини в збройних силах» – суддя Шевченківського районного суду міста Києва Валентина Маліновська та адвокатеса, медіаторка, голова Комітету з трудового права НААУ Вікторія Поліщук – зробили вступ до цього національного курсу, під час проходження якого учасники матимуть можливість поглибити свої теоретичні знання щодо законодавства, яке регулює міжнародну практику прав людини в збройних силах, вивчити відповідну практику ЄСПЛ та право ЄС. Окрему увагу планується приділити численній судовій українській практиці та рекомендаціям, коли та за яких умов доцільно буде застосовувати міжнародну практику чи рішення ЄСПЛ у вітчизняній судовій практиці. Разом з учасниками в адаптованому курсі буде розглянуто колізійні моменти та проаналізовані практичні ситуації й способи їх вирішення в українській судовій практиці.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.