Connect with us

Події

Захистимо дитинство. У Сумах розпочав роботу десятий в Україні центр міждисциплінарної підтримки дітей «Барнахус»

Опубліковано

Сумщина стала ще одною областю в Україні, де запрацював Центр захисту та соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства, за моделлю «Барнахус».

Читайте також: 20% окладу – доплата медпрацівникам закладів освіти за надання психологічної підтримки

Відкриваючи його, начальниця департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генпрокурора Юлія Усенко акцентувала увагу присутніх на необхідності розбудови міждисциплінарних центрів підтримки дітей за моделлю «Барнахус» як одного із найважливіших елементів формування правосуддя, дружнього до дітей. «У кримінальних провадженнях за участі малолітніх та неповнолітніх на першому місці мають бути інтереси дитини. Такі центри надаватимуть потерпілим ще й психологічну підтримку, забезпечуватимуть реабілітацію. Їхня мета – допомогти дитині пережити те, що з нею трапилося, та здобути докази в кримінальному провадженні», – зазначила Юлія Усенко.

У свою чергу керівник Сумської обласної прокуратури відзначив, що «завдяки центру є можливість під час проведення процесуальних дій створити дружні умови для дітей, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів».

Читайте також: Іван ВИГІВСЬКИЙ: Злочини СНПК однозначно кваліфікуються як воєнні

У церемонії також взяли участь заступник міністра юстиції України, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук, директор департаменту моніторингу додержання прав дитини секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Алла Тарасюк, керівник проектів захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Ван Чі Пхам, керівники та представники Сумської обласної військової адміністрації, Сумської облради, правоохоронних органів та інших відомств, що опікуються захистом прав дітей. Наразі аналогічні центри відкрито у Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Чернівецькій, Полтавській областях та в м. Києві.

Завдання центру – створити дружні до дитини умови в процесі здійснення правосуддя. Міждисциплінарна команда спеціалістів забезпечує дітям, які пережили насильство, і свідкам насильства дружню та ефективну допомогу під час проведення процесуальних дій у безпечному середовищі.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.