Події
Застосування міжнародного права при ухваленні рішень про міжнародні злочини
Національна школа суддів України спільно з проектом USAID «Справедливість для всіх» розпочала серію тематичних онлайн-семінарів з метою підвищення рівня кваліфікації українських суддів, прокурорів та адвокатів на основі Настільної книги судді з матеріалами для розгляду справ про міжнародні злочини, яка була підготовлена Програмою USAID «Справедливість для всіх» у співпраці з Національною школою суддів України та за участі суддів України, міжнародних експертів UpRights і Global Rights Compliance (за підтримки проекту МАТРА-Україна) та представлена зацікавленим сторонам 22 червня.
Читайте також: Не є кримінальним правопорушенням зберігання вогнепальної зброї, якщо воно пов’язане із захистом держави
Перший такий семінар на тему «Застосування інструментів міжнародного права при винесенні рішень про міжнародні злочини за статтею 438 Кримінального кодексу України» відкрили виконуюча обов’язки ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна та співдиректор і засновник UpRights Аса Солвей. Модерували роботу семінару радниця з питань роботи з громадянським суспільством Програми USAID «Справедливість для всіх» Валентина Мудрік та юридичний радник UpRights Девід Кіннеком.
До проведення першого семінару було залучено міжнародних експертів — Валері Габард, співдиректорку і засновницю UpRights, та Бенджаміна Гумперта, суддю Суду Краун (Сполучене Королівство).
Під час модерованої дискусії міжнародні експерти проаналізували та обговорили з учасниками семінару питання щодо застосування статті 438 Кримінального кодексу України у світлі характеру та змісту міжнародного гуманітарного права й міжнародного кримінального права, а також судової практики міжнародних судів та трибуналів, зокрема практики Міжнародного кримінального суду та Європейського суду з прав людини.
Читайте також: Посягання на майно співгромадян в умовах воєнного стану впливає на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення
У заключній частині навчання відбулася загальна дискусія, в ході якої учасники мали змогу поставити експертам уточнюючі запитання з тематики їх виступів та обмінятися думками щодо озвучених питань.
Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України