Connect with us

Події

Застосування практики ЄСПЛ та її вплив на українське правосуддя

Опубліковано

Першого й другого грудня відбувся дводенний X Щорічний міжнародний форум з практики Європейського суду з прав людини, організований Координатором проектів ОБСЄ в Україні в межах проекту «Підтримка професійного навчання суддів» і проектом Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» спільно з юридичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка, Верховним Судом та Національною школою суддів України.

Читайте також: Стартував новий конкурс на суддю ЄСПЛ

Вітальними словами форум відкрили Координатор проектів ОБСЄ в Україні Карін Рьольке, голова Офісу Ради Європи в Україні, представник Генерального Секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва РЄ Стен Ньорлов, голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Сергій Різник та керівниця відділу управління програм співробітництва Департаменту впровадження прав людини, правосуддя та стандартів правового співробітництва Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Марьяна Кіко.

Як відзначив у своєму виступі Микола Оніщук Україна вже більше 20 років долучена до загальноєвропейської системи цінностей щодо гарантування прав людини, ратифікувавши в 1997 році Конвенцію захисту прав людини і основоположних свобод. За цей час судова практика Європейського суду з прав людини стала надійним орієнтиром для реформування правової системи України в цілому та системи правосуддя зокрема. Водночас доводиться констатувати, що останні роки Україна не виходить з топ-5 держав за кількістю звернень та має значну кількість ідентифікованих ЄСПЛ порушень прав людини. В тому числі йдеться про правові проблеми масштабного характеру, що не вирішуються в процесі виконання рішень протягом тривалого періоду часу. Тому наразі надзвичайно важливо, щоб судова влада була сама спроможна формувати стандарти високої правничої культури і практично втілювати кращі доброчесні практики, які підкріплюватимуться ґрунтовною нормативною базою.

Читайте також: Оновлено процедуру обрання суддею ЄСПЛ від України

Як і минулого року, цьогорічний форум проходив у форматі відеоконференції. До його роботи долучилися понад 200 національних суддів та суддів Європейського суду з прав людини, правників, науковців, представників неурядових організацій, міжнародних та національних експертів у галузі захисту прав людини.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.