Connect with us

Події

Зміцнення довіри до судової влади. Члени ВРП та експерти Венеційської комісії і Ради Європи обговорили відповідний законопроект

Опубліковано

На минулому тижні Члени Вищої ради правосуддя обговорили з експертами Венеційської комісії та Директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи (DG-1) законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо запровадження додаткових процедур для зміцнення довіри суспільства до судової влади» (реєстраційний номер 9454). Зустріч пройшла у форматі онлайн 4 вересня з метою підготовки європейськими експертами спільного висновку щодо цього нормативного акта.

Читайте також: Дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя мусить мати 5 років стажу

В ході розмови голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик подякував міжнародним експертам за прагнення допомогти Україні в прийнятті якісних законів, а також за оперативний відгук на запит ВРП щодо обговорення надважливого питання забезпечення незалежності судової гілки влади в світлі зареєстрованого в парламенті проекту закону.

У цьому плані очільник Вищої ради правосуддя також висловив переконання, що найкращим інструментом відновлення довіри та зміцнення авторитету є невідворотність покарання суддів за вчинення корупційних правопорушень, заходи щодо боротьби з корупцією в судовій системі мають бути засновані на принципах верховенства права. На його переконання, найнагальнішим завданням голови ВРП є відновлення передбаченої законодавством дисциплінарної функції Вищої ради правосуддя, виконувати яку Рада позбавлена можливості із 2021 року через об’єктивні і суб’єктивні причини, які унеможливлювали реалізацію попередніх законодавчих змін.

Як було заявлено, за результатами зустрічей міжнародних експертів із членами ВРП та комітету Верховної Ради України з питань правової політики буде підготовлений висновок, який планується оприлюднити на початку жовтня.

Читайте також: Кожен член Вищої ради правосуддя зможе мати помічника

Додамо, що в дискусії взяли участь: від Вищої ради правосуддя – голова ВРП Григорій Усик, члени ВРП Дмитро Лук’янов, Оксана Блажівська, Юлія Бокова, Тетяна Бондаренко, Олег Кандзюба, Олена Ковбій, Алла Котелевець, Олексій Мельник, Ольга Попікова та Олександр Сасевич; від Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) – члени цієї комісії, Почесний президент Ганна Сухоцька (Польща), Мартін Кайєр (Нідерланди), співробітник секретаріату Тарас Пащук (Україна); Директорат з прав людини та верховенства права Ради Європи (DGI) представляв експерт, колишній президент Консультативної ради європейських суддів (КРЄС) Герхард Райснер (Австрія); проекту Ради Європи «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду» – менеджерка проекту Ірина Кушнір.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.