Connect with us

Порятунок у Польщі

Юристи, судді, працівники судів і прокуратур – дедалі більше ініціатив для України

Опубліковано

Збір необхідних речей, забезпечення житлом, юридична підтримка на кордоні та, за потреби, в інших регіонах Польщі, аукціони книг на юридичну тематику з присвятами авторів – юридична спільнота рішуче прагне допомогти українським громадянам. У соціальних мережах також з’являються нові групи, а також активізуються ті, що допомагали в боротьбі з COVID.

У Facebook – як повідомляє Praw.pl – з самого початку війни діяла група українських юристів і адвокатів, наразі вона налічує 14,3 тисячі членів. Група заснована Олександрою Ейсмонт, юридичним радником, що спеціалізується на сімейних справах. Її члени активно допомагали під час накочування хвиль коронавірусу. Юристи заохочували та забезпечували, наприклад, догляд за дітьми медиків. Зараз їздять на кордон, в т.ч. щоб принести зібрані речі – зокрема, ліки, дитяче харчування, підгузки і – як просять їхні помічники – заряджені павербанки.

Читайте також: Спрощено оформлення легального перебування українців у Польщі на 18 місяців за заявою, поданою впродовж 60 днів

Також стартувала група/аукціон юридичних книг з автографом – Допомога Україні. Мета – продавати книги на юридичну тематику, в т.ч. коментарі, кодекси, аналітичні огляди змін у нормативно-правових актах та збір коштів на підтримку українців.

Гроші також збирають юристи та юрисконсульти

Книжки збирають Вища рада адвокатів та Національна рада юрисконсультів.

Президент Ради адвокатів Пшемислав Розаті наголошує, що підтримка України зараз дуже важлива. І тому адвокатура надає допомогу – ​​ми призначили координаторів палат, які організовують допомогу в юридичних питаннях у приміщеннях своїх палат, і з цією метою уклали договори з організаціями роботодавців. Для того, щоб ця допомога була максимально масштабною, ми навчаємо юристів та стажерів адвокатів положенням про права та захист біженців, особливо дітей, – зазначає він.

Читайте також: Війна в Україні випробовує польську систему захисту дітей

Він додає, що матеріальна допомога зараз не менш важлива і потрібна. – В окремих палатах координатори Імідж-комітету Ради адвокатів організовують у співпраці з центрами для іноземців – збори пожертв, – додає він. Також через портал zrzutka.pl запущено електронну скарбничку для збору коштів.

Юридична допомога для України – спеціальна панель у правовій системі LEX

Аналогічно і у випадку з юрисконсультами. – Російсько-українська війна – це величезна драма для тисяч людей, дорослих і дітей – невинних жертв невиправданої агресії з боку Російської Федерації. Внаслідок вторгнення в Україну відбувається гуманітарна катастрофа, у зв’язку з чим Національна палата юридичних радників організувала збір коштів у вигляді фонду допомоги постраждалим у війні – йдеться на сайті Національної палати юридичних радників, та закликала не бути байдужими до страждань наших сусідів. От їхня Сторінка для українських юристів.

З такою ініціативою виступила Окружна рада адвокатів у Варшаві, звернулася до своїх членів, адвокатів з проханням про фінансову підтримку асоціації адвокатів України (Національна асоціація адвокатів України):

– Рада адвокатів України вичерпує свої кошти. Для того, щоб продовжувати функціонувати, їй негайно потрібні кошти для здійснення заходів з надання допомоги українськими юристами, пов’язаної не лише із забезпеченням самих юристів, а й з організацією необхідної гуманітарної допомоги на місці, – підкреслив адвокат Ґжегож Куковка, прес-секретар ОРА у Варшаві.

Працівники суду та прокуратури допомагають Україні (#pomagają Ukrainie)

Також Сілезько-Домбровська «Солідарність» активно долучилася до допомоги постраждалим від війни в Україні. У вівторок, 2 березня, з Катовіце вирушив перший транспорт із перев’язувальними матеріалами, ліками та засобами гігієни. Крім того, правління Сілезько-Домбровського району   вирішило виділити 100 тис. злотих на допомогу нашим східним сусідам. – Ми говорили з українцями, що їм потрібно в першу чергу, і виходячи з цього здійснювали закупівлі. Це бинти, пов’язки, пластирі, знеболюючі, протизапальні засоби, а також підгузки для дітей, підгузки для дорослих, бавовняні підгузки, гігієнічні серветки, зволожуючі серветки, носові хустки, – зазначив Войцех Вітомський, керівник Адміністративного офісу Сілезько-Домбровської «Солідарності».

Ми починаємо нашу акцію допомоги нашим братам з України, які постраждали від Росії. Починаємо з 20 000, тому що цю суму на інкасовий рахунок зарахує Головна рада профспілки прокурорів і працівників прокуратури Республіки Польща (постанова від 1 березня 2022 року). Ми зібрали 40 тисяч на червоне місто, але це була не просто акція протесту медиків. Тепер ідеться про щось більше – такий пост з’явився на профілі Профспілки прокурорів та працівників прокуратури.

Читайте також: Студенти українських медичних університетів можуть продовжити навчання в Польщі

Судді також беруть участь у зборі коштів та допомозі.

Масові навчання правників

Ради адвокатів та юрисконсультів організовують навчальні курси для юристів, які хочуть підтримати біженців у стабілізації їх правового становища. Перший семінар для адвокатів проходив 28 лютого онлайн. На них подали заявки понад 2000 осіб. Через величезний інтерес заплановано ще 4 таких зустрічі.

1 березня за ініціативи Палати юрисконсультів відбувся попередній тренінг з опанування правових норм щодо в’їзду та перебування громадян України на території Польщі. Обговорювалися потенційні проблеми, які можуть виникнути під час надання правової допомоги таким особам. Конкретні, складні юридичні справи громадян України пояснювали на прикладах юрисконсультів, які стикалися з певними випадками під час роботи в пунктах прийому біженців.

Wolters Kluwer також готує допоміжні юридичні матеріали, які будуть розповсюджені всіма палатами.

Текст польською на Prawo.pl – https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/zbiorki-prawnikow-dla-ukrainy-gdzie-wplacac,513790.html

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.