Connect with us

Судова практика

Допит свідка слідчим суддею за відсутності захисника підозрюваних, участь якого не була обов’язковою, не є порушенням права на захист

Опубліковано

13 січня 2021 р. Верховний Суд колегією суддів Третьої  судової палати  Касаційного кримінального суду у справі № 539/379/18 залишив без задоволення касаційні скарги захисників, які вважали, що було порушено право на захист їхніх підзахисних.

Вироком місцевого суду осіб засуджено за ч. 2 ст. 187 КК.

Апеляційним судом вирок змінено стосовно одного з засуджених в частині призначення покарання. В іншій частині вирок залишено без змін.

У касаційних скаргах захисники посилалися на те, що під час допиту свідка в порядку ст. 225 КПК України був відсутній захисник, а тому наполягали, що покладенні в основу вироку показання вказаного свідка порушують право на захист їхніх підзахисних.

Верховний Суд зазначив, що згідно з матеріалами кримінального провадження свідок був допитаний слідчим суддею в порядку ст. 225 КПК.

Аудіозапис допиту свідка вказує на те, що його допит відбувався в присутності підозрюваних, а також потерпілого, які мали змогу ставити питання свідку. При цьому захисник підозрюваних був відсутній на цьому допиті, однак підозрювані у своїх заявах зазначили про можливість допиту свідка без участі їх захисника.

Відповідно до ст. 52 КПК у вказаному випадку обов’язкову участь захисника не передбачено, а будь-яких об’єктивних даних про те, що після роз’яснення права на захист підозрювані мали бажання залучити захисників або мали в цьому будь-які перешкоди, матеріали кримінального провадження не містять.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.