Connect with us

Судова практика

Офіційні відомості ПФУ щодо розміру зарплати працівника не можуть бути прийняті судом як докази розміру заборгованості по зарплаті

Опубліковано

31 травня 2021 р. Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 242/3051/18 залишив без задоволення касаційну скаргу позивача, який не надав доказів на підтвердження позовних вимог.

Працівник звернувся до суду з позовом до ПП про стягнення заборгованості по заробітній платі, посилаючись на те, що з серпня 2013 р. і до часу звернення до суду відповідач, усупереч вимогам трудового законодавства, не сплачує йому заробітну плату.

Заочним рішенням районного суду, залишеним без змін апеляційним судом, у задоволенні позову відмовлено у зв’язку з тим, що доказів порушення строків виплати заробітної плати, розміру заробітної плати та її заборгованості за період з серпня 2013 р. до червня 2018 р. позивач не надав.

У касаційній скарзі позивач зазначав, що суди дійшли помилкового висновку про те, що розмір його заробітної плати згідно з офіційними відомостями Пенсійного фонду України не є належним доказом, який підтверджує розмір його заробітної плати.

Читайте також: Для доведення заборгованості по зарплаті при звільненні досить самого факту непроведення розрахунку

Верховний Суд вказав, що системний аналіз ст.ст. 21, 94, 233 КЗпП України дає підстави дійти висновку про те, що захисту підлягають трудові права працівника у разі порушення їх роботодавцем.

За таких обставин, з урахуванням положень ст.ст. 77, 81 ЦПК України саме працівник має належними та допустимими доказами довести факт порушення роботодавцем його трудових прав.

Для вирішення питання щодо заборгованості по заробітній платі позивачу необхідно довести розмір заробітної плати, яка встановлена за виконану роботу відповідно до затверджених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки).

Суди, установивши, що позивачем не надано доказів на підтвердження позовних вимог про розмір заробітної плати та по її заборгованості за спірний період, унаслідок чого є непідтвердженим і розрахунок про стягнення заробітної плати з урахуванням індексу інфляції та компенсації у зв’язку з порушенням термінів її виплати, дійшли правильних висновків щодо відмови у позові за недоведеністю.

Читайте також: У разі порушення прав працівника при звільненні неможливе одночасне стягнення і середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні, і за вимушений прогул

Копія довідки з індивідуальних відомостей про застраховану особу, видана управлінням Пенсійного фонду України, не підтверджує наявність заборгованості по заробітній платі та не визначає її розмір.

Такого ж висновку щодо застосування норм права у подібних правовідносинах дійшов Верховний Суд у постанові від 16 серпня 2018 р. у справі № 242/5780/16-ц.

Офіційні відомості Пенсійного фонду України щодо розміру заробітної плати за формою ОК-5 стосовно позивача підтверджують лише його страховий стаж за період з 2005 р. до 2016 р. та не можуть бути прийняті судом як належні докази щодо розміру заробітної плати та розміру заборгованості по ній за період з серпня 2013 р. до червня 2018 р.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.