Connect with us

Судова практика

Під поважними причинами строку на оскарження вироку слід розуміти лише ті обставини, які були чи об’єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи

Опубліковано

30 березня 2018 р. Верховний Суд ухвалою у справі № 199/2636/17 відмовив засудженому у поновленні строку на оскарження, оскільки причини його пропуску не визнано поважними.

Засуджений подав касаційну скаргу, яку ухвалою ВССУ від 21 листопада 2017 р. було залишено без руху і надано строк для усунення недоліків.

Згодом ухвалою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 26 лютого 2018 р. касаційну скаргу повернуто особі, яка її подала.

Засуджений знову звернувся до суду касаційної інстанції, подавши також клопотання про поновлення строку оскарження.

Верховний Суд, розглянувши скаргу зазначив, що скаргу подано після закінчення 3 місячного строку на касаційне оскарження, а подане засудженим клопотання про поновлення строку касаційного оскарження не містить обґрунтованих підстав для цього.

Так, палата Верховного Суду вказала на ч. 2 ст. 113 КПК за якою процесуальні дії під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням КПК.

Також, згідно із ч. 2 ст. 426 КПК касаційна скарга може бути подана протягом 3 місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції, а засудженим, який тримається під вартою – в той самий строк з дня вручення йому копії вказаного рішення.

Строк виконання процесуальних дій поновлюється лише в тому випадку, якщо судом буде визначено поважність причин його пропуску (ч. 1 ст. 117 КПК).

Верховний Суд вказав, що під поважними причинами слід розуміти лише ті обставини, які були чи об’єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, пов’язані дійсно з істотними обставинами, перешкодами, труднощами, що унеможливлювали своєчасне звернення до суду у визначений законом строк.

З огляду на викладене колегія суддів визнала, що причина, на яку засуджений указує як на підставу для поновлення строку на подання скарги, а саме те, що він раніше звертався з касаційними скаргами до Верховного Суду та йому було повернуто його касаційні скарги з додатками, не може бути визначена такою, яка безпосередньо унеможливлювала вчинення ним зазначеної процесуальної дії у передбачений законом строк, а тому її не можна визнати поважною.

Так, Верховний Суд відмовив засудженому у задоволенні його клопотання.

Рішення в ЄДРСР.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.