Connect with us

Судова практика

Розгляд апеляційної скарги без витребування матеріалів кримінального провадження з місцевого суду унеможливлює перевірку обґрунтованості рішення

Опубліковано

24 листопада 2020 р. Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати  Касаційного кримінального суду у справі № 264/7638/19 призначив новий розгляд у суді апеляційної інстанції, визнавши порушення права на справедливий судовий розгляд.

Ухвалою місцевого суду, залишено без змін апеляційним судом, кримінальне провадження закрито у зв`язку з не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності.

У касаційній скарзі скаржники зазначали, що місцевий суд безпідставно погодився з висновком прокурора про не встановлення осіб, які його вчинили, оскільки органам досудового розслідування були відомі такі особи.

Верховний Суд вказав, що особи подали апеляційну скаргу на ухвалу місцевого суду про закриття провадження. На обґрунтуванням своїх вимог стверджували про невідповідність висновків суду про не встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, даним матеріалів провадження, які були досліджені місцевим судом, у тому числі через наявність інформації щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення.

Для підтвердження доводів, наведених в апеляційній скарзі, просили апеляційний суд витребувати матеріали кримінального провадження, які були предметом дослідження місцевого суду.

Однак, місцевий суд надіслав до апеляційного суду тільки матеріали провадження за клопотанням прокурора про закриття кримінального провадження разом з вказаною вище апеляційною скаргою. Матеріали кримінального провадження, які були предметом дослідження місцевого суду, до апеляційного суду не надсилались.

Отже, суд апеляційної інстанції не витребовував і не перевіряв вказані матеріали кримінального провадження, хоча фактично виступає останньою інстанцією, яка надає можливість сторонам перевірити повноту судового розгляду та правильність встановлення фактичних обставин кримінального провадження судом першої інстанції (ч. 1 ст. 409 КПК України), і це покладає на апеляційний суд певний обов`язок щодо дослідження й оцінки доказів, але з урахуванням особливостей, передбачених ст. 404 КПК України.

Вказані обставини унеможливили перевірку законності та обґрунтованості рішення місцевого суду, яке оскаржувалося з підстав, наведених у апеляційній скарзі, що є порушенням права на справедливий розгляд.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

 

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.