Судова практика
Суд відмовився розглядати позов щодо закону про мову
Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні заяви про забезпечення позову щодо заборони підписувати та публікувати закон про мову, йдеться на сайті суду.
«Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши заяву про забезпечення позову щодо заборони підписувати та публікувати Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ухвалив відмовити в її задоволенні», — повідомили в суді. Суд вважає, що заявником не було доведено очевидної протиправності дій спікера парламенту в зв’язку з ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини.
У суді заявили про необґрунтованість заяви та про відсутність підстав для її задоволення. «Заява не містила обґрунтування та доказів (наприклад, статут), що подана заява та позов, який має намір подати заявник, стосуються мети (цілей), з якою створено ГО «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної», що зазначено позивачем. Водночас, у заяві про забезпечення позову зазначено, що права громадської організації та її членів порушено діями голови Верховної Ради», — йдеться також в повідомленні.
У свою чергу Верховна Рада у вівторок відхилила чотири проекти постанов про скасування рішення парламенту про прийняття в цілому закону України про функціонування української мови як державної.
Таким чином були усунуті перепони для підписання цього закону і спікер Ради Андрій Парубій підписав відповідний документ. Щодо постанов про які йшлося вище, то вони були подані представниками «Опозиційного блоку» Вадимом Новинським, Олександром Вілкулом, Нестором Шуфричем, Олександром Долженковим та іншими.
Всі вони доводили, що ухвалений закон про мову, нібито, порушує Конституцію у частині використання російської та інших мов, заявляли, що під час голосування були факти кнопкодавства, заявляли про загрозу «інквізиції» й обіцяли скасування документу через Конституційний суд.
Представники інших фракцій, які також висловилися у залі парламенту наголошували на необхідності підписати закон і закликали не поширювати фейки. Відтак за вказані постанови проголосували лише 34 народні депутати, з необхідних 226.
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login