Connect with us

Судова практика

Ухвалу про направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи може бути оскаржено в апеляційному порядку

Опубліковано

15 березня 2018 р. Верховний Суд у справі № 638/5585/17-к скасував рішення апеляційного суду, яким відмовлено у перегляді ухвали слідчого судді.

Ухвалою слідчого судді районного суду відмовлено у задоволенні клопотання  про направлення осіб до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи у кримінальному провадженні щодо факту нанесення тілесних ушкоджень з використанням засобів телекомунікації.

Ухвалою апеляційного суду відмовлено у відкритті провадження за скаргою на ухвалу слідчого судді районного суду з тих мотивів, що в силу вимог ч. 4 ст. 399 КПК скаргу подано на рішення слідчого судді, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

У касаційній скарзі заявник стверджував, що ухвала слідчого судді є предметом перегляду, а тому всупереч положенням ст. 309 КПК йому безпідставно відмовлено у відкритті провадження за його скаргою.

Верховний суд зазначив, що право особи на апеляційне оскарження спрямоване насамперед на реалізацію права на справедливий суд, гарантованого ст. 6 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод». Забезпечення такого права є однією з важливих гарантій ухвалення правосудного рішення у кримінальному провадженні.

Також за ст. 24 КПК кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого, а також на перегляд вироку, ухвали суду, що стосується його прав, свобод, законних інтересів, судом вищого рівня в порядку, передбаченому КПК.

ВС наголосив, що згідно з положенням ч. 3 ст. 509 КПК, ухвала слідчого судді про направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи, або відмова у такому направленні, може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Попри згідно з п. 8 ч. 1 ст. 309 КПК під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи або відмову у такому направленні.

З огляду на зазначене палата Суду вказала на суперечність вимогам законодавства рішення апеляційного суду про відмову у відкритті провадження.

Враховуючи наведене, Верховний Суд ухвала суду другої інстанції скасував та направив справу на новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.