Connect with us

Судова практика

Змінене обвинувачення не підлягає розгляду, якщо не погоджене з прокурором вищого рівня

Опубліковано

22.02.2018 Верховний Суд у справі № 743/587/15-к скасував ухвалу апеляційної інстанції, оскільки зміна обвинувачення відбулась з порушенням норм КПК.

Обвинувачений протизаконно придбав 120 патронів, знайшов та привласнив два ручні протитанкові гранатомети РПГ-18 які передав до школи та гімназії.

Через недбале зберігання гранатомета в школі відбулося його спрацювання та внаслідок вибуху одна особа загинула, інші троє потерпілих зазнали середнього ступеню тяжкості ушкодження.

Вироком районного суду особу засуджено до остаточного покарання на 6 років позбавлення волі.

Ухвалою апеляційного суду пом’якшено покарання до 5 років позбавлення волі.

У касаційній скарзі засуджений вказував на неповноту судового розгляду, а прокурор під час судовому засідання сказав, що судові рішення постановлено  з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, оскільки зміна обвинувачення у суді першої інстанції відбулася з порушенням вимог ст. 341 КПК.

Верховний Суд встановив, що відповідно до обвинувального акта, особа обвинувачувався у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 119, ст. 128 КК. Цей обвинувальний акт був складений слідчим та затверджений прокурором. В судовому засіданні прокурором змінено обвинувачення з ч. 1 ст. 119 КК, ст. 128 КК на ст. 264 КК, шляхом складення нового обвинувального акта, що його затвердив прокурор, який підтримував обвинувачення у суді першої інстанції.

Верховний Суд, розглянувши справу, вказав, що порядок погодження зміни обвинувачення визначає ст. 341 КПК. Зокрема, у ч. 1 цієї статті зазначено, що якщо в результаті судового розгляду прокурор, крім випадку, коли ним є Генеральний прокурор, дійде переконання, що необхідно змінити обвинувачення він повинен погодити відповідні процесуальні документи з прокурором вищого рівня.

Однак колегією Верховного Суду встановлено, що при зміні обвинувачення прокурором не було дотримано вищезазначених вимог, зміну обвинувачення не погоджено з прокурором вищого рівня. Незважаючи на таке порушення, судом першої інстанції було прийнято змінений обвинувальний акт до розгляду, за результатом якого постановлено вирок, а суд апеляційної інстанції не перевірив законність зміни прокурором обвинувачення, що є істотним порушенням вимог ст. 419 КПК України

Так, Верховний Суд рішення скасував та призначив новий розгляд в апеляційному суді.

Повний текст рішення

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.