Connect with us

В світі

Австрія проти ЄС

Опубліковано

Австрія в позаминулу п’ятницю подала позов до Суду Європейського Союзу у зв’язку з рішенням віднести в окремих випадках газову та атомну енергетику як «інвестиції, що сприяють збереженню клімату».

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на ORF. У позові Австрія посилається на висновок міжнародних експертів, згідно з яким атомна енергетика не є «зеленою». Також Відень стверджує, що Європейська комісія не має повноважень ухвалювати такі далекосяжні рішення, а цей процес супроводжувався процедурними помилками – приміром, відсутністю достатнього часу для обговорення питання.

Читайте також: Тимчасовий захист для українців в ЄС продовжено автоматично

«Атомна енергетика та газ не є ані «зеленими», ані екологічно сталими. Тому, як і анонсувалося, ми подали позов до суду проти таксономічного регламенту Єврокомісії. Термін, відведений для цього, закінчується в понеділок. Тоді ми оголосимо всі деталі», – повідомило міністерство захисту клімату Австрії.

Очікується, що до позову Австрії може також приєднатися Люксембург, який раніше виступав проти оновленої класифікації джерел енергії ЄС. Водночас більшість країн-членів підтримали ухвалене рішення.

Читайте також: ЄСПЛ вперше очолить жінка – суддя з Ірландії

Нагадаємо, в лютому Єврокомісія запропонувала протягом перехідного періоду вважати природний газ та ядерну енергетику «зеленими», якщо ці енергетичні проекти відповідають певним умовам. У липні це рішення підтримав Європейський парламент, а Рада ЄС не висловила заперечень до крайнього терміну 11 липня. Таким чином, оновлена таксономія має набути чинності в 2023 році. Очікується, що це допоможе залучити кошти для «кліматичного переходу» й досягнення кліматичної нейтральності ЄС до 2050 року. За розрахунками блоку, йдеться про 350 мільярдів євро приватних інвестицій на рік.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.