Connect with us

В світі

Безправ’я, що межує з мракобіссям

Дата публікації:

У російському місті Сургут в кількох свідків Єгови, організація яких заборонена в Росії, було зафіксовано травми від ймовірних тортур під час допитів у місцевій слідчій установі.

Про це повідомила агенція Бі-бі-сі. Місцевий адвокат Дмитро Колобов, що представляє права одного із затриманих, стверджує, що його підзахисного били, до тіла торкалися електрострумом, душили. Про те, що затримані учасники свідків Єгови могли зазнати катувань, стало відомо ще кілька тижнів тому. Розпочали скаржитися самі єговісти та їхні захисники. Так, за даними згаданого адвоката Колобова, інших захисників, знущанням було піддано не менше семи осіб. Як стверджували юристи, історія виникла ще в зиму, на початку цього року, а саме в будинку Слідчого комітету по вулиці Островського. В цей день у Сургуті була проведена масштабна спецоперація, під час якої в Будинок свідків Єгови пройшли обшуки, після чого присутніх там людей затримали й доставили в слідчу установу. Як стверджує адвокат і підтверджують його підзахисні: їм зав’язали скотчем руки за спиною, роздягали догола, душили, наносили побої, поливали водою, а потім застосовували електрошокер. Через деякий час більшу частину затриманих відпустили, але трьох активістів цього релігійного руху було взято під варту. Відносно них і ще 19 осіб було порушено кримінальну страву за частиною 2 статті 282 КК РФ («Організація діяльності екстремістської організації та участь в ній»).

Управління Слідчого комітету по Ханти-Мансійському округу — Югрі ще 22 лютого повідомило про початок перевірки заяв про катування під час допитів затриманих. Про результати цієї перевірки відомство нічого не повідомляло. Крім того, адвокат Д. Колобов після цієї події подав до Слідчого комітету РФ заяву про відвід слідчої групи. Більше того, він поскаржився до Представника Уповноваженого з прав людини в Югрі Наталії Стребкової. Вона зустрілася з потерпілими, а також з керівником начальником Сургутського відділу СКР Володимиром Єрмолаєвим. «Зізнаюся вам, що те, що розповіли на зустрічі ці люди, про всі ці страшні деталі, то все це мене шокувало», — заявила Н. Стребкова в інтерв’ю виданню Znak.com. Але після того, як затриманих єговістів відпустили з відділення, вони, природньо, почали фіксувати травми в лікарнях. Спочатку медики не знаходили слідів катувань електрошокером й це пояснюється тим, що струм до потерпілих застосовували через одяг, тому лікарі не змогли визначити точкові впливи електричного струму. А адвокат Д. Колобов отримав відмову у вимозі про відвід слідчих. Хоча в нього на руках є медичні документи, які підтверджують «три або чотири факти, наявні від впливу електрики та чітко зафіксовані гематоми. Отже, розслідування йде повним ходом», — засвідчив адвокат. Йому в зборі документів активно допомагає представник Омбудсмена. Після втручання посадовця лікарі стали охочіше віддавати медичні документи, що підтверджують наявність зловживань. Рішення відмовити в проханні у відведенні слідчої групи, як заявляє адвокат, прийняв особисто глава Сургутського слідчого відділу. Отже, особа, яка підлягає самовідводу, сама прийняла процесуальні рішення про неприпустимість свого ж відводу. Агенція Бі-бі-сі попросила відомство прокоментувати слова адвоката з цього приводу й чекає відповіді.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Як стало відомо ще в квітні 2017 року Верховний суд Росії визнав діяльність «Управлінського центру свідків Єгови» екстремістською й ухвалив, що саме цей центр і всі його регіональні відділення повинні бути ліквідовані. Ініціатором даного процесу виявився російський Мін’юст, який у ході позапланової перевірки організації виявив порушення Закону «Про протидію екстремістській діяльності» з боку Свідків Єгови. Водночас на засіданні Ради з прав людини при Президентові Росії Володимирі Путіну обіцяв «вивчити ситуацію» про заборонену організацію разом із головою Верховного суду В’ячеславом Лебедєвим. «Ми можемо, і навіть повинні, в якийсь момент бути більш ліберальними до представників різних релігійних сект, — казав Путін. «Звичайно, що це нісенітниця повна щодо їх небезпек для суспільства, треба уважно з цим розібратися». Проте, незважаючи на слова В. Путіна, жорстокі переслідування свідків Єгови в Росії тривають. Так до шести років колонії суворого режиму засудили 46-річного Дениса Данцева. Його було затримано як учасника орловської громади єговістів, яка була визнана екстремістською ще в 2016 році. Лев Пономарьов, лідер руху «За права людини», член московської Гельсінської групи з цього приводу зазначив, що прочитавши цей текст, кожна людина в Росії повинена задуматися над тим, а які свідчення вона може надати, коли до неї прийдуть і почнуть катувати. Адже тепер це може стосуватися будь-кого, як це було в ті страшні 30-ті роки. Тоді до когось приходили як до японського шпигуна — і він давав відповідні свідчення. А до когось приходили як до «троцькіста» — і людина давала необхідні свідчення. У наші дні хтось обов’язково повинен поповнити ряди небезпечних сектантів, яких уже влада призначила. Не виключено, що справа дійде до всіх нетрадиційних релігій у Росії.

Для довідки

Свідки Єгови — міжнародна релігійна організація, заснована у 80-х р. XIX ст. у США. Станом на 2018 рік найбільша кількість її активних членів становила близько 9 млн осіб. У церковних колах заперечується приналежність релігійної організації «Свідки Єгови» до християнства. На пострадянському просторі їх часто розглядають як певну протестантську течію. Свідки Єгови різко відрізняються від загальновизнаних християнських церков у багатьох моментах, зокрема, на їхнє переконання, використання ікон, образів тощо суперечить волі Бога; Ісус народився «не 25 грудня‚ а десь 1 жовтня‚ коли пастухи ще залишали свої отари на ніч просто неба» і «ніколи не наказував християнам святкувати день його народження», а лише «вшановувати пам’ять про його смерть»; близький «Армагеддон», тобто наближення кінця світу тощо.

Лесь КУРІННИЙ,
спеціально для ЮВУ
(друкується за матеріалами
російських видань та Бi-Бi-Ci)

Джерело: Юридичний вісник України

В світі

Ув’язнені замість мігрантів

Опубліковано

on

Міністр юстиції Росії Костянтин Чуйченко вважає правильною пропозицію глави Федеральної служби виконання покарань РФ активніше використовувати ув’язнених замість трудових мігрантів, в тому числі на великих будівництвах.

Про це повідомляє російський «Інтерфакс». «Ідея про заміщення праці мігрантів, як здається, правильна, бо можна створювати виправні центри на великих будівництвах, на великих об’єктах, а особи, які відбувають покарання, мають відповідну кваліфікацію, щоб виконувати цю роботу». За його словами, «треба рухатися в усіх напрямках, створювати місця». Чуйченко вважає цікавими великі інвестиційні проекти, де чисельність осіб, які відбувають покарання у вигляді виправних робіт, становитиме понад тисячу осіб.

Глава Мін’юсту РФ підкреслив, що створення виправних центрів дозволить засудженим реалізувати право на заміну покарання. За його словами, зараз в Росії близько 180 тисяч осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, мають право перейти на відбування покарання у вигляді виправних робіт, але на сьогоднішній день створено лише 8 тисяч місць у виправних центрах.

Джерело: Юридичний вісник України

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

В світі

Засуджений за корупцію Саркозі знову в суді

Опубліковано

on

Екс-президента Франції Ніколя Саркозі знову судять, але цього разу за незаконне фінансування масових і видовищних політичних мітингів під час виборів у 2012 році, коли він намагався знову обійняти найвищу державну посаду.

Як пише The Guardian, днями Саркозі не з’явився на відкриття судового процесу в Парижі. Але він постане перед судом наступного місяця. Раніше, у березні він став першим президентом Франції після Другої світової війни, якого засудили до терміну у в’язниці. Тоді його визнали винним у корупції й торгівлі впливом. Нагадаємо, Саркозі був президентом Франції лише один термін з 2007 до 2012 року.

Нову справу називають Bygmalion, бо так називалася компанія, яка влаштовувала для Саркозі ретельно продумані й майстерно зняті стадіонні концерти перед тисячами шанувальників, коли він боровся за президентське крісло проти соціаліста Франсуа Олланда. Саркозі вважали одним з найкращих ораторів серед французьких правих. Він виголошував яскраві промови серед спеціально збудованих декораціях на велетенських майданчиках перед дуже великою аудиторією. При цьому Саркозі виступав під музику, яку написали спеціально для нього. А відомі французькі режисери знімали все це видовище для показу на телебаченні. Тепер Саркозі звинувачують в організації схеми, яка дозволила йому перевищити законні обмеження для фінансування передвиборчих кампаній.

Джерело: Юридичний вісник України

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

В світі

ЄС готує секторальні санкції проти Білорусі

Опубліковано

on

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу у четвер обговорили запровадження секторальних та економічних санкцій проти Білорусі після примусової посадки іноземного літака в Мінську та арешту двох людей.

Як повідомляється, про це заявив високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель перед початком неформальної зустрічі голів МЗС країн ЄС у Лісабоні. Всього два дні тому лідери ЄС прийняли важливі рішення щодо Білорусі, і ми обговоримо, як втілити рішення про економічні та секторальні санкції. Це буде важливим питанням нашої зустрічі, — сказав Боррель. Наголосивши, що, оскільки це неформальна зустріч міністрів, жодних рішень ухвалюватися не буде. «Викрадення літака й затримання двох пасажирів — це щось абсолютно неприйнятне й ми виробимо шлях до запровадження економічних та секторальних санкцій», — додав він.

Дипломат також зазначив, що список персональних санкцій вже практично узгоджений на технічному рівні. Додамо, раніше повідомлялося, що Європейський Союз має намір прийняти четвертий пакет санкцій проти режиму самопроголошеного президента Білорусі Александра Лукашенка в червні. Секторальні санкції, ймовірно, займуть трохи більше часу, але мають бути готові до серпня.

Нагадаємо, напередодні саміт ЄС визначив жорсткі санкції стосовно білоруської авіагалузі. Рада ЄС має ухвалити юридичну заборону для авіакомпаній з Білорусі використовувати повітряний простір ЄС — як транзитом, так і для рейсів до аеропортів ЄС. Таким чином, для білоруської авіакомпанії «Белавіа» закриється західний напрямок, доступними залишаться рейси майже виключно до російських аеропортів. Україна, як відомо, також оголосила про припинення авіасполучення з Білоруссю.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram