В світі
Іспанія показала, як оподатковувати багатих
Як відомо, уряд Іспанії під керівництвом соціаліста Педро Санчеса наприкінці 2022 року запровадив тимчасовий солідарний податок на багатство, який діє до цих пір, із чистих статків осіб понад 3 млн євро. Він стосується приблизно 0,5% найбагатших домогосподарств країни.
В групі підрахували, що застосування подібного податку до 0,5% найбагатших домогосподарств у всьому світі з аналогічними ставками від 1,7% до 3,5% дасть змогу отримати близько 2,1 трлн доларів. Для прикладу, лише у Великій Британії йдеться про $31 млрд на рік.
Читайте також: ЄС роздумує чи блокувати кошти для Словаччини?
«Існує думка, що мільярдери заробляють, як і всі, тільки більше, бо кращі в цьому. Це – дурниця. Неможливо заробити мільярд доларів. Середньостатистичному американському робітнику довелося б працювати в 13 разів довше, ніж існує людство, щоб заробити стільки ж, скільки сьогодні має найбагатша людина світу. Мільярдерами роблять не зарплати, а дивіденди й рента. Але ми оподатковуємо дивіденди та ренту набагато менше, ніж зарплати, і це дестабілізує модель зарплат, на якій базується наша економіка», – йдеться в заяві Tax Justice Network. Організація не вважає, що багатії почнуть масово виїжджати в інші країни у випадку запровадження такого податку. Так, зміни в оподаткуванні багатих у Норвегії, Швеції та Данії призвели до переїзду лише 0,01% найбагатших людей, а перегляд вигідного для багатіїв податкового режиму nondom у Великій Британії призвів до міграції лише на рівні 0,02%.
Читайте також: ЄС: нові санкції проти білоруських чиновників
Як уточнюється, наразі в середньому по світу пів процента найбагатшого населення володіє чвертю багатств країни, тоді як на 50% біднішого населення припадає лише 3% багатств.
Джерело: Юридичний вісник України