Коли можна очікувати рішення у справі МН17? | LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В світі

Коли можна очікувати рішення у справі МН17?

Дата публікації:

Суд у Нідерландах має винести рішення у кримінальній справі МН17 щодо чотирьох обвинувачених вже весною наступного року.

Про це в інтерв’ю сказав адвокат родичів загиблих рейсу МН17 Петер Лангстраат. «Вирок у кримінальному процесі, ймовірно, буде навесні наступного року. Не думаю, що особи, які випустили ракету «Бук», постануть перед судом. Усі докази вказують на один напрямок: Російська Федерація доставила ракету «Бук» та необхідний військовий персонал сепаратистам на сході України», — зазначив він. За словами адвоката, він очікує рішення суду десь у березні–червні 2022 року.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Додамо, що протягом перших чотирьох днів слухань по суті у справі МН17 судді озвучили деякі матеріали розслідування, а також було представлено відео та фото й озвучено покази свідків. У суді також представили й деякі фрагменти телефонних розмов, в яких фігурують четверо обвинувачених: троє росіян – Ігор Гіркін, Сергій Дубинський й Олег Пулатов та громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці так званої «ДНР». Окрім того в суді досить детально було представлено й зібрані слідством докази транспортування ЗРК «Бук», з якого був збитий пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній»

Джерело: Юридичний вісник України

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

В світі

Біженці як гібридна зброя: для чого Лукашенко шантажує ЄС?

Опубліковано

on

От

Володимир САЗОНОВ,
Академія МВС Естонії

Самопроголошений президет Білорусі Александр Лукашенко вирішив знайти гібридний важіль тиску на ЄС. Цим важелем, який він уже на повну використовує самопроголошений президент Білорусі, стали нелегальні мігранти з Іраку, Сирії та інших країн. Режим Лукашенка спрямовує до кордонів Литви все більше іракців, сирійців та інших біженців з Близького Сходу. Варто зазначити, що ця тактика не була придумана Лукашенком. Під час піку кризи біженців 2015–2016 років саме так вчиняв Кремль, направляючи через Мурманськ та інші місця в Скандинавію і Фінляндію потоки нелегалів з Близького Сходу.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Втім Лукашенко творчо опрацював цю технологію, додавши масовості, а головне, зробивши її елементом відкритого шантажу. «В Литву, Латвію і Польщу кинулися тисячі й тисячі нелегальних мігрантів. Вони вимагають від нас захистити їх від контрабанди, від наркотиків. Аж через Атлантику чути сигнал: «Допоможіть, як це було раніше, затримайте ядерні матеріали, щоб вони не потрапили в Європу». Що ми будемо витрачати сотні мільйонів доларів на рік, як і раніше, для захисту ваших геополітичних інтересів?», — заявляє Лукашенко.

Читайте також: Іноземці та біженці зможуть здобути вищу освіту за бюджетні кошти

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Виходить, слідом за біженцями Європа може чекати від Лукашенка і проблем з посиленням наркотрафіку та навіть транзитом брудних ядерних матеріалів. Тим більше, є всі підстави говорити, що цю проблему безпосередньо створює білоруська влада. Нещодавно були запущені нові рейси з Багдада до Мінська з метою привезти до Білорусі ще більше нелегалів з Близького Сходу, бекграунд яких зовсім не контролюють.

Іракська авіакомпанія Fly Baghdad стала з травня 2021 року вперше виконувати прямі рейси з Багдада до Мінська, офіційно Мінськ називає це новою можливістю для туризму. За білоруським даними в 2020 році Білорусь відвідало аж 5 тисяч туристів з Іраку. Однак скільки з них були реальними туристами, а скільки залишилися в Білорусі як нелегали, щоб після перетнути кордон країн Прибалтики і потрапити в ЄС, залишається дуже спірним питанням. У першу чергу не пощастило Литві — на відміну від Польщі, вона не має обладнаної прикордонної інфраструктури, створеної ще за часів СРСР. Часто кордон Литви з Білоруссю — це просто прикордонні стовпчики і зорана смуга землі, що дозволяє зафіксувати нелегальний перехід. До слова, аналогічно виглядає і кордон Білорусі з Латвією. Кілька років тому Рига розпочала облаштування свого кордону, але вирішила почати роботи з обладнання кордону з більш проблемною Росією. Тим більше, що кордон з Білоруссю проходить по болотистій місцевості, й це створює певний природний бар’єр.

Із Литвою все інакше. Особливо в контексті того, що кордон проходить по густонаселених районах — і це спрощує завдання для нелегальних біженців. Як результат, Литва зіткнулася з великим і постійно зростаючим напливом нелегальних біженців. Уже зараз тисячі іракців і сирійців у Мінську очікують, коли вони зможуть перетнути кордон з Литвою, мріючи потрапити в ЄС. Такої кількості мігрантів Литва ще ніколи у себе не приймала. Литовські прикордонники вперше були змушені застосовувати проти порушників кордону сльозогінний газ. За словами литовського прем’єра Інгріди Шимоніте, з 1 червня «на східному кордоні Євросоюзу» були затримані 1 044 нелегальних мігранти. Для порівняння, за весь минулий рік їх було всього 81.

Ще на початку липня влада Литви ввела в країні стан надзвичайної ситуації й попросила допомоги в ЄС. Агенція Європейського Союзу з безпеки зовнішніх кордонів FRONTEX, у свою чергу, звернулася до країн-учасниць з ЄС із закликом надати всіляку додаткову допомогу з охорони кордону Литви з Білоруссю. Попри ці зусилля, Центр реєстрації іноземців у Литві вже переповнений, і влада має намір побудувати для нелегалів — в основному іракців, сирійців і турків — ціле наметове містечко в Пабраде.

Тринадцятого липня Сейм Литви ухвалив рішення про те, що зростання нелегальної міграції через білорусько-литовський кордон — не що інше, як гібридна агресія, спрямована проти безпеки держави. Литовський парламент запропонував уряду надіслати збройні сили для посилення охорони кордону з Білоруссю. Сейм висловив стурбованість тією обставиною, що ця гібридна загроза може бути використана і в подальшому саме для загроз нового типу, в тому числі й проти Литви в контексті майбутніх військових навчань «Захід-21».

Останній момент — важливий, бо вказує, що в Литві не вважають нинішню ситуацію лише справою рук Лукашенка. Навпаки, за цим загостренням стоїть РФ, яка має тут свої інтереси. А тепер поставимо собі запитання: для чого Мінську і, ймовірно, Кремлю потрібні ці великі організовані потоки нелегалів, які незаконно перетинають литовський кордон, особливо напередодні навчань «Захід-2021»? На цих масштабних військових навчаннях Росія й Білорусь будуть відпрацьовувати можливі сценарії агресії проти країн Балтії, Польщі, можливо, і України. Такі навчання — самі по собі загроза для західних держав та й нашої країни. Українці чудово пам’ятають недавні навчання РФ біля українських кордонів, які легко могли бути прикриттям для нової військової агресії.

У нинішньому випадку російсько-білоруські навчання проходитимуть у ситуації, коли Литва матиме серйозні проблеми з нелегалами і, цілком можливо, використає армію для утримання кордонів. І це суттєво збільшує ризики для всіх сусідів Білорусі. Не виключено, що Росія тестує новий формат гібридної агресії, використовуючи біженців для загострення проблем у країнах-супротивниках. І бажання білоруського диктатора «помститися» Європі, а в першу чергу — Литві, виявилося вкрай зручним для Кремля.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

Орбан серед ворогів преси

Опубліковано

on

От

Уперше організація «Репортери без кордонів» включила до свого регулярного списку «ворогів свободи преси» главу уряду з Євросоюзу: прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Про це повідомляє DPA. «З моменту приходу до влади Віктора Орбана та його партії «Фідес» у 2010 році вони покроково перебрали медійний ландшафт Угорщини під свій контроль», — заявила організація. «Суспільні мовники були централізовані в державному медіахолдингу MTVA, до якого також входить єдине угорське інформаційне агентство MTI», — йдеться в повідомленні «Репортерів без кордонів». «Регіональна преса повністю перебуває у власності підприємців, дружніх до Орбана, з літа 2017 року. Восени 2018 року майже 500 провладних медіа-компаній були об’єднані в холдинг для централізованої координації висвітлення ними інформації», — заявляють в організації.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: «Репортери без кордонів» проти Facebook

Наразі список «ворогів свободи преси» включає 37 глав держав та урядів, які особливо різко придушують свободу преси. Окрім Орбана, до списку також потрапили президент Бразилії Жаїр Болсонаро, який неодноразово виступав проти засобів масової інформації, та саудівський принц Мохаммед бен Салман. «Репортери без кордонів» звинувачують останнього у злочинах проти людства, зокрема у вбивстві Джамаля Хашоггі.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Додамо, що «Репортери без кордонів» публікують список ворогів преси через нерегулярні інтервали з 2001 року.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В світі

Міжнародна податкова реформа

Опубліковано

on

От

Під егідою Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) відбулися переговори, на яких 130 держав підтримали введення міжнародної системи оподаткування для великих корпорацій.

Про це повідомила прес-служба ОЕСР. «Після багатьох років інтенсивної роботи та переговорів, ця історична угода забезпечить виплату великими транснаціональними компаніями справедливої частки податків всюди», — заявив генсек організації Матіас Корман. Як зазначили в ОЕСР, через недоотримання податків держави щорічно втрачають від 100 до 240 млрд доларів на рік.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Як зазначили в організації, щоб система почала діяти, країни мають прийняти відповідні закони. Згідно з планом, мінімальна ставка єдиного податку складе 15%. «Розроблений пакет документів покликаний забезпечити порядок, при якому великі транснаціональні корпорації платять податки там, де відбувається їх діяльність», — зазначили в прес-службі ОЕСР.

Джерело: Юридичний вісник України

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link