Connect with us

В світі

Компенсація за хатню роботу

Опубліковано

Суд із розлучень у Пекіні зобов’язав чоловіка компенсувати дружині хатню роботу, яку вона виконувала під час їхнього шлюбу.

Таким чином, жінка отримає 50 тисяч юанів (7700 доларів) за п’ять років безоплатної праці. Разом із тим вирок збурив соцмережі, порушивши питання про вартість хатньої роботи, дехто вважає, що сума компенсації є надто малою.

Дане рішення суду стало можливим після запровадження Китаєм нового Цивільного кодексу. За даними суду, минулого року чоловік на прізвище Чень подав на розлучення зі своєю дружиною Ван після п’яти років шлюбу.

Спочатку жінка не хотіла розлучатися, але згодом попросила фінансової компенсації. Вона пояснила, що Чень не допомагав їй у домашніх справах і догляді за їхнім сином. Пекінський окружний суд Фаншань вирішив справу на її користь. Тепер чоловік зобов’язаний виплачувати жінці щомісячні аліменти в розмірі 2 тисячі юанів (приблизно 300 доларів США), а також одноразову компенсацію в 50 тисяч юанів за хатню працю. Як нагадав головуючий суддя поділ спільного майна подружжя після одруження зазвичай передбачає поділ матеріального майна. «Але робота по дому становить нематеріальну вартість», – зазначив він.

Дану постанову суд ухвалив згідно з новим Цивільним кодексом, який набрав чинності в Китаї цього року. Згідно з новим законом, чоловік або дружина мають право вимагати компенсації при розлученні, якщо він або вона несуть більшу відповідальність за виховання дітей, догляд за літніми родичами та допомагають партнерам в їхній роботі. Раніше подружжя могло вимагати такої компенсації під час розлучення лише за умови підписання шлюбної угоди, що є незвичною практикою в Китаї.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), китайські жінки витрачають майже чотири години щодня на безоплатну працю. Це приблизно в 2,5 раза більше, ніж чоловіки. Це вище середнього показника в країнах ОЕСР, де жінки витрачають на хатню працю в середньому вдвічі більше часу за їхніх партнерів.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.