Connect with us

В світі

Кому потрібний РРО у 2024 році? Умови для бізнесу та нові правила

Опубліковано

Ще перед початком війни з 1 січня 2022 року бізнес зобов’язали мати реєстратор розрахункових операцій, за допомогою якого можна вести розрахунок із клієнтом та вести облік. За допомогою цього пристрою відбувається реєстрація розрахункових операцій із продажу товарів та послуг. Але з початком війни наприкінці лютого правила змінилися, і ставлення держави до бізнесу стало лояльним.

Зміни знову з’являються і з 1 жовтня 2023 року, коли бізнес знову зобов’язують мати РРО. У цьому випадку реєстратор розрахункових операцій може бути у вигляді класичного касового апарату, у форматі фіскального реєстратора або у вигляді програми.

Саме останній програмний формат РРО забезпечує максимальний комфорт для підприємців, оптимізуючи процес продажу з генеруванням фіскальних чеків та їх автоматичною відправкою до податкової служби. Відповідну техніку для організації всього процесу можна придбати на сайті https://www.foxtrot.com.ua/, де є комп’ютери, ноутбуки, оргтехніка та багато іншого. Все стане у нагоді підприємця.

Кому потрібний РРО?

Без реєстратора можуть працювати підприємці першої групи та представники бізнесу, які використовують безготівкову форму оплату і не торгують підакцизними товарами. Тут мається на увазі оплата з розрахункового рахунку на розрахунковий і якщо оплата йде з картки на розрахунковий рахунок ФОП, тоді реєстратор буде необхідний.

Потрібно звернути увагу, що при першому продажу без реєстратора штраф 100% вартості товару, а кожне наступне порушення – це штраф 150%. Буває кілька моментів, які є причинами очевидних порушень:

  • продавець забув провести продаж та не відправив чек до податкової служби;
  • був відсутній інтернет, не працював реєстратор, але продавець продовжував вести продаж без їх реєстрації;
  • підприємець не знав, які саме операції проводити із реєстратором.

Доскональне вивчення законодавства дозволить позбавити себе та своїх співробітників проблем та виключити появу штрафів.

Переваги програмного РРО

Багато підприємців поступово переходять на програмний формат реєстратора без використання класичного касового апарату. Попередньо потрібно підготувати електронний ключ, сплатити вартість програми, заповнити заяву на використання РРО та подати її до податкової служби, після чого податкова формує фіскальний номер та його потрібно вказати у програмі.

Вигідні умови встановлення програмного реєстратора пропонують різні компанії. Є можливість купити одну касу та користуватися нею скільки завгодно без додаткових тарифів. Налаштовується автоматичне відправлення чеків до податкової служби, є можливість вести облік податків, включаючи ПДВ та акциз.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.