Connect with us

В світі

Примусова стерилізація

Опубліковано

Японія виплатить всім постраждалим японцям компенсацію.

Позивачі святкують – Верховний суд Японії зобов’язав уряд відшкодувати збитки людям, яких примусово стерилізували згідно з уже недіючим законом про євгеніку, постановивши, що така практика є неконституційною та порушує їхні права. За період дії закону без згоди було стерилізовано близько 25 тисяч осіб.

Читайте також: Рішення суду про застосування більш суворого примусового заходу медичного характеру, ніж визначено особі у висновку судово-психіатричної експертизи, має бути належно мотивоване

Про це пише CNN. Закон про євгенічний захист, який діяв з 1948 по 1996 рік, дозволяв владі примусово стерилізувати людей з обмеженими можливостями, включно з психічними розладами, спадковими захворюваннями або фізичними вадами і хворими на проказу. Він також дозволяв примусові аборти, якщо хтось із батьків мав такі захворювання. Закон мав на меті «запобігти розмноженню неповноцінних нащадків з євгенічної точки зору, а також захистити життя та здоров’я матері». Хоча уряд запропонував компенсувати кожній жертві 3,2 мільйона ієн (близько 19 800 доларів США) у 2019 році постраждалі та їхні прихильники стверджували, що цього було недостатньо, і багато з них продовжували свою боротьбу в суді.

Теперішнє рішення стосується п’яти таких заяв, поданих позивачами з усієї країни до судів нижчої інстанції, які потім перейшли до Верховного суду Японії. В чотирьох із цих справ суди нижчої інстанції винесли рішення на користь позивачів, які Верховний суд підтримав, зобов’язавши уряд виплатити 16,5 мільйона ієн (близько 102 тис. доларів) позивачам і 2,2 мільйона ієн (13 000 доларів) їхнім дружинам.

Після рішення суду головний секретар Кабінету міністрів Японії Йосімаса Хаясі заявив, що уряд країни «кається», і попросив вибачення перед жертвами цього закону. Посадовець також уточнив, що країна негайно виплатить компенсацію та розгляне інші заходи, такі, як зустріч між позивачами та прем’єр-міністром Фуміо Кісідою.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.