Connect with us

В світі

Росію виключили з Виконавчої ради ЮНЕСКО

Російську федерацію вперше в історії виключили з Виконавчої ради Агентства ООН із питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО).

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у соцмережі Х. Він наголосив, що «епоха російського впливу закінчилася». «Уперше в історії росія була виключена з Виконавчої ради ЮНЕСКО. І це правильно: російським терористам не місце на чолі провідних міжнародних організацій. Надалі міжнародна роль росії лише слабшатиме», – написав глава держави.

Читайте також: В Австрії судять екс-канцлера

Додамо, що раніше Україна неодноразово зверталася до ЮНЕСКО із закликом виключити рф зі складу Виконавчої ради. Двічі про це просила Верховна Рада – у травні 2022 та липні 2023 року – зазначаючи, що російські окупанти руйнують обʼєкти культурної спадщини в Україні.

Додамо й те, що зовсім недавно представника росії також уперше в історії не обрали до складу Міжнародного суду ООН. Водночас за підсумками виборів до складу суду пройшли представники Австралії, Мексики, ПАР, Румунії та США. Крім того, Україна послідовно виступає за виключення рф з Ради безпеки ООН. У грудні 2022 року наш міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що росія – це узурпатор місця Радянського Союзу в Раді безпеки ООН. Він зауважив, що той факт, що рф зайняла крісло СРСР, є грубим порушення пункту 2 Статті 4 Статуту ООН, який чітко визначає єдину легітимну процедуру набуття членства в організації.

Читайте також: Крига скресла?

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.