Connect with us

В світі

США почали консультації про реформу ООН

Опубліковано

В останні роки ООН зазнає жорсткої критики за нездатність запобігти чи зупинити військові конфлікти, в тому числі й війну в Україні.

У зв’язку з цим адміністрація президента США Джо Байдена розробляє плани фундаментальної реформи Ради Безпеки ООН, прагнучи відновити авторитет цього міжнародного інституту, повідомляє The Washington Post.

Читайте також: Без реформи ООН. Як заборонити Росії участь в Радбезі

За даними видання, представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд наразі проводить консультації з дипломатами інших країн, прагнучи отримати їхню оцінку ідеї про розширення Радбезу. Стверджується, що Вашингтон виступає за включення ще кількох країн (до шести) до Ради Безпеки, як постійних членів, але без права вето.

Таким чином, США намагаються врахувати зростаючу роль незахідних країн у міжнародній політиці й усунути їх невдоволення нинішніми членами Радбезу, який не здатний зупинити глобальні конфлікти, в тому числі війну в Україні. Поки що Вашингтон не дає чітких коментарів з питання реформи ООН. Але, як розповіли журналістам інформовані джерела, США підтримують ідею надання постійного членства в Радбезі Німеччині, Японії та Індії. Франція і Великобританія з цими кандидатами в цілому згодні, але хочуть бачити в Радбезі також Бразилію і принаймні одну з африканських країн.

Нагадаємо, в Організації Об’єднаних Націй поряд із Генеральною Асамблеєю, куди входять усі країни світу, діє також Рада Безпеки ООН. На відміну від резолюцій Генасамблеї, рішення Радбезу є обов’язковими для виконання всіма країнами-членами організації. Із самого початку створення ООН після Другої світової війни в Радбез увійшли США, Франція, Великобританія, Китай (спочатку Республіка Китай, яка сьогодні контролює тільки острів Тайвань, а після КНР, яка контролює материкову частину країни) і СРСР (його місце зайняла Росія). Ці країни володіють необмеженим правом вето при голосуванні в Радбезі. Також в Радбезі засідають 10 країн, які змінюються на ротаційній основі кожні два роки. Вони не мають права вето, але можуть голосувати.

Читайте також: UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення допомагає Україні долати наслідки сексуального насильства, пов’язаного з війною

Як на наш погляд, цей крок мало що змінить у роботі Ради Безпеки ООН. Треба змінити головне — принцип голосування при прийнятті рішень в РБ. Це має бути проста більшість голосів представників країн, які на момент голосування входять до Радбезу ООН.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.