Connect with us

В світі

США та ЄС підтримують розробку плану відновлення України з переліком реформ

Сполучені Штати та Європейський Союз підтвердили свою готовність підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно», зокрема в розробці Плану України – документу з переліком реформ і пріоритетів у відбудові.

Джерело: «Європейська правда» з посиланням на спільну заяву за підсумками саміту ЄС-США, що відбувся в п’ятницю.

Деталі: Європейські та американські лідери зазначили, що усвідомлюють «нагальність забезпечення того, щоб росії не вдалося зруйнувати українську економіку», й відповідної потреби активізувати зусилля з надання Києву підтримки.

Читайте також: Україна доєдналася до угоди про Реєстр збитків від агресії рф

«Як співголови, разом із Україною, Міжвідомчої донорської координаційної платформи, ми працюємо разом з Україною над розробкою її Плану України (Ukraine Plan), який є частиною її європейського шляху», – йдеться в заяві.

Цей План має містити «спільний набір короткострокових пріоритетних економічних реформ, реформ у сфері верховенства права та демократизації, а також пріоритетний і добре скоординований підхід до допомоги у відновленні та реконструкції та інвестицій», підкреслюють лідери США та ЄС.

Вони окремо підтверджують, що продовжуватимуть надавати Україні фінансування для досягнення цих цілей – зокрема захисту, ремонту та відбудови її енергетичного сектору відповідно до стандартів ЄС.

«Ми визнаємо відданість України та її прогрес у здійсненні реформ і підкреслюємо стратегічну важливість процесу вступу до ЄС», – додають автори заяви.

В українському Міністерстві економіки раніше повідомляли, що План України — це комплексний документ, який стане програмою відновлення та економічного розвитку держави на найближчі чотири роки й попередньо буде складатися з шести основних блоків: енергетика, транспорт та логістика для експорту, АПК, критичні матеріали, IT та діджиталізація, переробна промисловість та зелена металургія.

Читайте також: Кошти фонду ліквідації наслідків агресії рф підуть і на відбудову медзакладів

Перший заступник міністра економіки Олексій Соболєв повідомив, що Україна прагне допрацювати план до кінця листопада, аби презентувати його ЄС та узгодити його з програмою Ukraine Facility на 50 мільярдів євро.

Джерело: Юридичний вісник України

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.