Connect with us

В світі

Відплата все одно буде

Опубліковано

У Гаазі в понеділок, 3 липня, розпочав свою роботу Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії проти України (ICPA), який стане ключовим для розслідування злочину агресії росії проти України, повідомляється на сайті Європейської Комісії.

Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

ІСРА має забезпечити структуру для підтримки та посилення поточних і майбутніх розслідувань злочину агресії та сприятиме обміну й аналізу доказів, зібраних від початку російської агресії. Організація складається з обраних національних прокурорів, які вже беруть участь у Спільній слідчій групі, з якою Центр пов’язаний у своїй діяльності. Експерти-учасники зможуть щодня працювати разом, швидко обмінюватися доказами та узгоджувати спільну стратегію. Євроюст, у свою чергу, надаватиме оперативну, юридичну, фінансову та матеріально-технічну підтримку, зокрема для збереження, зберігання та аналізу доказів.

Президент ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала старт роботи Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії першим кроком до трибуналу за злочини агресії. «Вторгнення росії в Україну продовжує приносити невимовні жахи щодня. Глибоко тривожні новини про навмисні напади на мирних жителів, у тому числі дітей, стали жорстоким щоденним нагадуванням про кровопролиття, яке Путін повернув на наш континент. Докази незліченних міжнародних злочинів, скоєних росією, накопичуються. Новий міжнародний центр обвинувачення відіграватиме ключову роль у забезпеченні притягнення винних до відповідальності, зокрема за злочин агресії. Ми не залишимо каменя на камені, щоб притягнути путіна та його поплічників до відповідальності», – наголосила вона.

В Єврокомісії також нагадали, що Міжнародний кримінальний суд має компетенцію переслідувати найтяжчі міжнародні злочини (геноцид, злочини проти людяності та військові злочини та злочин агресії), однак зараз не може переслідувати росію за злочин агресії, оскільки рф не є державоюучасницею МКС.

Комісія в листопаді 2022 року представила державам-членам варіанти гарантування повної відповідальності за всі злочини, скоєні в Україні. Поки тривають дискусії щодо створення Спеціального трибуналу, було важливо забезпечити належний захист відповідних доказів і розпочати розслідування в рамках існуючої правової бази.

Читайте також: Алгоритм встановлення факту безпосередньої участі цивільних у захисті України

Очікується, що докази, зібрані ІСРА, зможуть бути використані в інших юрисдикціях, включаючи національні та міжнародні суди, включно з можливим трибуналом для злочинів агресії або Міжнародним кримінальним судом для злочинів, які входять до його юрисдикції. Для цього прокурори з числа членів Спільного слідчого центру будуть переведені до Євроюсту, де вони зможуть працювати разом щодня. Виявлені докази будуть безпечно зберігатися в Основній міжнародній базі даних про злочини Євроюсту, створеній після внесення змін до регламенту цього відомства на основі пропозиції комісії про внесення змін до регламенту Євроюсту. В тій чи іншій конструкції підрив росією Каховської ГЕС є злочином з погляду як Кримінального кодексу України, так і Римського статуту Міжнародного кримінального суду

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.