Connect with us

В світі

Як «заморозити» повноваження росії в ООН?

Опубліковано

Дипломат, колишній постійний представник України в ООН Володимир Єльченко вважає, що після зустрічі північнокорейського та російського диктаторів, з’явився новий аргумент для замороження повноважень росії в ООН.

В ефірі телемарафону дипломат зазначив, що політичний шлях виключення росії з ООН за порушення статуту Організації Об’єднаних Націй потребує політичної волі, якої наразі поки що немає. Інший шлях, суто юридичний, «поставити під сумнів статус росії, як продовжувача так званого СРСР, і просто викинути її з ООН за те, що вона не вступала в цю організацію згідно з процедурами, прописаними в статуті». Але починати процес потрібно з невизнання повноважень російської делегації.

Читайте також: У ЄС звинувачують путіна у фальсифікації історії та дезінформації

«Починати потрібно із замороження повноважень російської делегації. Для цього є комітет з повноважень Генасамблеї ООН. Я думаю, якщо внести вчасно відповідні проекти рішень, попрацювавши з нашими партнерами, і не лише союзниками, то можна було б досягти більшості. Справа в тому, що в цьому комітеті ніякого права вето немає, він приймає рішення простою більшістю, там всього дев’ять членів. Членський склад міняється кожного року. Таким чином можна буде поставити питання про невизнання повноважень російської федерації. Так було з апартеїдною Південною Африкою багато років», – нагадав В. Єльченко.

Дипломат також звернув увагу на новий аргумент для замороження повноважень росії в ООН, який з’явився після нещодавнього візиту лідера Північної Кореї до рф. «Найсвіжіша інформація, про яку ще мало знають і говорять. В результаті візиту північнокорейського диктатора Кім Чен Ина та його зустрічі з путіним, мова може йти про тотальне порушення режиму санкцій і військового ембарго, яке введено проти Північної Кореї саме Радою Безпеки ООН. І немає жодного значення, чи йдеться про купівлю зброї в Кореї росією чи навпаки. І те, й інше – це порушення режиму санкцій. Тобто можна ставити з цього боку питання про замороження повноважень росії, у зв’язку з тим, що вона не виконує режим санкцій, за які, до речі, сама ж і голосувала в 2009 році», – підкреслив Володимир Єльченко.

Читайте також: Обвинувачення для Саркозі

Нагадаємо, Україна ініціювала процес виключення росії з Ради Безпеки ООН та загалом з організації Об’єднаних Націй ще в грудні 2022 року. Поки що якихось результатів немає.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.