Connect with us

В Україні

163 суддів притягнено до дисциплінарної відповідальності у 2019 р.

Згідно з даними інформаційно-аналітичного звіту про діяльність Вищої ради правосуддя у 2019 р. Дисциплінарними палатами ВРП прийнято 150 рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності 163 суддів.

Упродовж 2019 р. Дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя провели 135 засідань (у 2018 р. – 139).

Протягом 2019 р. Дисциплінарними палатами та членами ВРП повністю завершено розгляд 15 615 дисциплінарних скарг, з яких 3537 передані з Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. За результатами їх розгляду Дисциплінарними палатами та одноособово членами ВРП у 2019 р. прийнято такі рішення:

 • 8538 ухвал членів ВРП про залишення без розгляду дисциплінарних скарг та повернення скаржнику (у 2018 р. – 13 598);
 • 169 рішень про повернення дисциплінарних скарг ухвалами Дисциплінарних палат (у 2018 р. – 139);
 • 283 рішення про відкриття дисциплінарної справи (у 2018 р. – 453);
 • 150 рішень про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності (у 2018 р. – 170);
 • 836 рішень про відмову у відкритті дисциплінарної справи або залишення заяви без розгляду (у 2018 р. – 1136);
 • 154 рішення про відмову у притягненні суддів до дисциплінарної відповідальності та закриття дисциплінарного провадження (у 2018 р. – 220).

Усього у звітному періоді Дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя прийняли 150 рішень про притягнення до дисциплінарної відповідальності 163 суддів (у 2018 р. – 176 суддів).

У 2019 р. за результатами розгляду дисциплінарних справ Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя застосовано до суддів такі види дисциплінарних стягнень:

 • попередження – щодо 59 суддів (7 рішень згодом скасовані);
 • догана – щодо 30 суддів (2 рішення згодом скасовано, дисциплінарне стягнення у виді догани стосовно одного судді замінено на попередження);
 • сувора догана – щодо 11 суддів (застосовані дисциплінарні стягнення стосовно двох суддів згодом пом’якшені до догани і попередження);
 • подання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя – щодо 10 суддів (згодом дисциплінарні стягнення щодо трьох суддів змінено на відсторонення від здійснення правосуддя на 1 місяць, попередження, сувору догану);
 • подання про звільнення – щодо 53 суддів (згодом дисциплінарні стягнення щодо двох суддів змінено на відсторонення від здійснення правосуддя на 6 місяців та сувору догану).

В Україні

Тридцять тисяч на інсульт

Уряд змінив деякі тарифи, за якими відбувається лікування українців.

Про це на засіданні КМУ заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Мається на увазі, що держава буде витрачати більше коштів на пацієнтів і лікарям не треба буде економити на їх лікуванні», — сказав глава уряду. У свою чергу міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що будуть змінені, зокрема, тарифи на лікування гострого інфаркту міокарда та гострого мозкового інсульту.

«Шістдесят п’ять процентів смертей у нашій країні — це саме від серцево-судинних захворювань. Тож тепер замість 16 001 гривні, які виділялися на лікування інфаркта міокарда, ця сума становитиме 30 109 гривень; із 19 332 гривень, виділених на лікування гострого мозкового інсульту, сума тарифу становитиме 26 947 гривень. Також ми додаємо на екстренну допомогу, суттєво збільшуючи ставку на надання цієї допомоги. Загальна сума склала 1 мільярд 260 мільйонів гривень», — заявив він.

Міністр також додав, що до порядку реалізації програми про медичне обслуговування населення необхідно внести зміни. «Що саме ними передбачається? Це введення нового пакету до цієї програми, пакету підтримки наших закладів охорони здоров’я, на які ми пропонуємо додати 2 мільярди 331 мільйон гривень», — зазначив Максим Степанов.

За його словами, ці гроші підуть на фінансування закладів, які залишилися з меншим фінансуванням у порівнянні з 2019 роком. «Усе, що виділяється з державного бюджету, буде виділятися на рівні не менше, ніж це було у 2019-му. Зміни почнуть діяти починаючи з липня цього року», — уточнив міністр.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Скасована відпустка: чи можливо повернути гроші за втрачений відпочинок?

Коронавірус вніс свої корективи в плани багатьох людей. Що робити, якщо ви завчасно забронювали тур, однак не зможете нікуди поїхати?

Засновниця й директорка туристичного агентства Tasty travel, активна мандрівниця по Україні Дарина Сапожнікова в ексклюзивному інтерв’ю 24 каналу розповіла, чи реально повернути гроші за скасований тур. За її словами, спершу треба зрозуміти, як працюють турфірми. Так, після замовлення та оплати туру туристом турагент одразу пересилає гроші туроператору. Останній передає гроші своїм партнерам, оплачуючи наперед всі ті послуги, які хоче отримати турист. Таким чином, гроші туриста розкидаються на ті осередки, з яких складається його тур.

Зібрати їх до купи буде дуже важко. Тому зараз поширена практика, коли гроші туриста заморожуються й тільки-но з’являється можливість, власник зможе їх використовувати. При тому деякі туроператори готові міняти тури без доплати, деякі – кажуть, що, можливо, доведеться доплатити якусь різницю, тому так чи інакше все ж буде, – повідомила Сапожнікова.

Виходить, що депозит – більш вигідний варіант, якщо людина планує відпочити протягом цього року. Якщо ж «живі гроші» на руках потрібніші, слід домагатися повернення, але це буде дуже тривалий процес після закінчення карантину.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Мінекономіки перезапустило експортно-кредитне агентство

Мінекономіки повноцінно перезапустило експортно-кредитне агентство, яке з цього місяця почне підписувати перші договори по страхуванню ризиків українських компаній-експортерів.

«ЕКА – це вже створений інститут. Ми зараз його повноцінно запускаємо. Об’єми коштів у ЕКА дозволять поки що тільки тестовий запуск. В цьому місяці має бути підписаний перший договір по страхуванню українських підприємств з країнами Африки, де є ризики», – повідомив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. –  «Зараз поки мова йде про страхування ризиків українських компаній при поставках на інші ринки, але де кредити дають українські банки. Сподіваюсь, до кінця 2021 року ми вийдемо на концепцію і вже з 2022 будемо робити розширені проекти».

Наразі статусний капітал агентства 200 млн грн, але це сума тестова, яка надалі буде обговорюватися.

Читати далі

В тренді