IQOS'ом по Держбюджету: заява Центру демократії про загрозу втручання тютюнових компаній у державну політику - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

IQOS’ом по Держбюджету: заява Центру демократії про загрозу втручання тютюнових компаній у державну політику

Дата публікації:

Заява Центру демократії та верховенства права щодо неприпустимості втручання тютюнової індустрії у податкову політику держави та зниження акцизів на окремі тютюнові вироби

Центр демократії та верховенства права закликає Верховну Раду Україну відреагувати на ситуацію з приводу законопроєкту №4278 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях) та відхилити ряд правок, які просуває тютюнова індустрія.

Наголошуємо, що через такі зміни Державний бюджет України ризикує втратити, за різними підрахунками, від 2 до 3 мільярдів гривень.

Нагадуємо, 25 лютого 2021 року під час підготовки до другого читання проєкту Закону №4278 на засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики на обговорення були винесені, зокрема, правки народних депутатів №54, 55, 64, які передбачають зниження на 30% акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН – сигарети для електронних систем нагрівання тютюну IQOS, glo) вже з 1 квітня 2021 року.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

За інформацією народних депутатів, озвученою під час розгляду вказаних правок, тютюнова корпорація Філіп Морріс Інтернешнл направила до Міністерства фінансів України так званий «гарантійний лист» із проханням знизити акцизи на ТВЕН – нібито в обмін на покриття потенційних втрат, які понесе Державний бюджет внаслідок зниження акцизних зборів за сигарети для IQOS, glo.

Застерігаємо народних депутатів України від таких кроків, оскільки це вже не перша спроба тютюнової індустрії (зокрема, корпорації Філіп Морріс Інтернешнл, яка є імпортером тютюнових виробів для електричного нагрівання для пристроїв IQOS) втрутитись у податкову політику держави та знизити акцизи на ТВЕН на 30%. При цьому тютюнова корпорація не нехтує маніпулятивними прийомами, зокрема, наводячи непідтверджену інформацію про нібито зростання контрабанди тютюнових виробів для електричного нагрівання до України.

Зауважимо, що на початку 2020 року Верховна Рада України ухвалила одні з найпрогресивніших в Європі змін щодо запровадження з 1 січня 2021 року оподаткування ТВЕН на рівні зі звичайними сигаретами.

Згідно з дослідженням ВООЗ, немає жодних підстав оподатковувати ТВЕН за нижчою ставкою, ніж сигарети, адже такі товари так само виробляються з тютюну. Сьогодні не існує жодних науково обґрунтованих свідчень, що сигарети для електронних систем нагрівання тютюну є менш шкідливими за звичайні сигарети та інші тютюнові вироби.

Окремо наголошуємо, що реалізація на практиці запропонованих правок призведе до розбалансування дохідної та видаткової частин Державного бюджету в частині надходжень від акцизного податку, який є джерелом, зокрема, фінансування видатків, пов’язаних із реалізацією багатьох важливих соціальних та інфраструктурних проєктів (наприклад, на вакцинацію населення проти COVID-19 у Держбюджеті 2021 передбачено 2.6 млрд грн).

Тиск на податкову політику тютюновою індустрією є неприпустимим та грубо порушує статтю 5.3 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (ратифікована Україною в 2006 році), а також статтю 4 Закону №2899-IV щодо пріоритетності політики у сфері охорони здоров’я у порівнянні з фінансовими, податковими та корпоративними інтересами суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з тютюновою промисловістю.

Крім того, положення статті 95 Конституції України вказує, що держава має прагнути до збалансованості бюджету України.

ЦЕДЕМ закликає народних депутатів України відхилити запропоновані до другого читання проєкту Закону №4278 правки №54, 55, 64, які передбачають зниження акцизу на ТВЕН – сигарети для IQOS, glo та не піддаватися маніпуляціям тютюнової індустрії.

В Україні

Права, пільги і гарантії ветеранів зібрали в Базі знань

Опубліковано

on

Міністерство у справах ветеранів розпочало тестування Єдиного державного реєстру ветеранів війни (ЄДРВВ) та Електронного кабінету ветерана, повноцінний запуск яких планується здійснити до кінця 2021 р.

Читайте також: Спорт ветеранів війни буде окремим напрямом спорту

«Зараз ми закінчуємо роботу над Єдиним державним реєстром ветеранів війни. Також триває робота над електронним кабінетом, завдяки якому кожен ветеран зможе дізнатися про перелік пільг і послуг, які йому гарантовані. Міністерство зі свого боку зможе побачити ступінь реалізації пільгових програм чи програм підтримки державою ветеранів», – повідомив заступник Міністра у справах ветеранів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Володимир Левчук.

Разом із цим для ветеранів вже створено Базу знань, де зібрана інформація про передбачені їм законодавством права, пільги та гарантії.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, Український ветеранський фонд запрацює у 2022 р.

Читати далі

В Україні

День працівників фінансової сфери відзначатимуть 24 липня

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів схвалив проект Указу Президента про встановлення в Україні професійного свята – Дня працівників фінансової сфери, яке щорічно відзначатимуть 24 липня.

Нагадаємо, 28 липня – День Української Державності

Читати далі

В Україні

Понад 30 млрд грн витрачено на боротьбу з COVID-19 у 2021 р.

Опубліковано

on

От

Міністерство фінансів інформує, що за 8 місяців 2021 р. здійснено видатків на боротьбу з COVID-19 у розмірі понад 30 млрд гривень, зокрема на:

– оплату послуг з екстреної та стаціонарної медичної допомоги, наданих пацієнтам з COVID-19, та послуг з вакцинації населення від COVID-19 – 11,8 млрд грн; на закупівлю вакцин від COVID-19 – 9,8 млрд грн. У цілому на лікування хворих на COVID-19 та послуг з вакцинації у рамках програми медичних гарантій у 2021 р. спрямовано 17,5 млрд грн, а на закупівлю 38 млн доз вакцин – 10,5 млрд грн коштів державного бюджету;

– придбання товарів та послуг для запобігання поширенню COVID-19 (крім вакцин) – 2,5 млрд грн, у тому числі 1,7 млрд грн коштів місцевих бюджетів;

– виплати закладам Національної академії медичних наук України за послуги з госпіталізації пацієнтів з COVID-19 – 14 млн грн з передбачених 55 млн грн;

– забезпечення лікарень киснем – 0,5 млрд грн зі спрямованих 0,75 млрд грн;

Читайте також: Нові карантинні обмеження з 20 вересня

– заходи на соціальну підтримку населення в умовах карантину – 2,9 млрд грн; на виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності («лікарняних») – 0,8 млрд гривень. Усього на ці цілі Міністерству соціальної політики було спрямовано 3,8 млрд грн (2,0 – спеціальний фонд, 1,8 млрд грн загальний фонд);

– виплату допомоги по безробіттю – 1,1 млрд грн, або 100% спрямованих Мінекономіки коштів для здійснення таких виплат;

– здійснення заходів з боротьби з COVID-19 у закладах освіти – 18,3 млн грн з передбачених 1 млрд грн;

– доплати до заробітної плати військовослужбовцям Національної гвардії та Державної прикордонної служби, органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейським, медичним та іншим працівникам відомчих закладів охорони здоров’я – 0,8 млрд гривень (98% спрямованих коштів).

У цілому на боротьбу з COVID-19 у 2021 р. передбачено понад 36 млрд грн.

Нагадаємо, COVID-сертифікати на порталі «Дія» з’являться наприкінці вересня

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link