Connect with us

В Україні

IQOS’ом по Держбюджету: заява Центру демократії про загрозу втручання тютюнових компаній у державну політику

Дата публікації:

Заява Центру демократії та верховенства права щодо неприпустимості втручання тютюнової індустрії у податкову політику держави та зниження акцизів на окремі тютюнові вироби

Центр демократії та верховенства права закликає Верховну Раду Україну відреагувати на ситуацію з приводу законопроєкту №4278 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях) та відхилити ряд правок, які просуває тютюнова індустрія.

Наголошуємо, що через такі зміни Державний бюджет України ризикує втратити, за різними підрахунками, від 2 до 3 мільярдів гривень.

Нагадуємо, 25 лютого 2021 року під час підготовки до другого читання проєкту Закону №4278 на засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики на обговорення були винесені, зокрема, правки народних депутатів №54, 55, 64, які передбачають зниження на 30% акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН – сигарети для електронних систем нагрівання тютюну IQOS, glo) вже з 1 квітня 2021 року.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

За інформацією народних депутатів, озвученою під час розгляду вказаних правок, тютюнова корпорація Філіп Морріс Інтернешнл направила до Міністерства фінансів України так званий «гарантійний лист» із проханням знизити акцизи на ТВЕН – нібито в обмін на покриття потенційних втрат, які понесе Державний бюджет внаслідок зниження акцизних зборів за сигарети для IQOS, glo.

Застерігаємо народних депутатів України від таких кроків, оскільки це вже не перша спроба тютюнової індустрії (зокрема, корпорації Філіп Морріс Інтернешнл, яка є імпортером тютюнових виробів для електричного нагрівання для пристроїв IQOS) втрутитись у податкову політику держави та знизити акцизи на ТВЕН на 30%. При цьому тютюнова корпорація не нехтує маніпулятивними прийомами, зокрема, наводячи непідтверджену інформацію про нібито зростання контрабанди тютюнових виробів для електричного нагрівання до України.

Зауважимо, що на початку 2020 року Верховна Рада України ухвалила одні з найпрогресивніших в Європі змін щодо запровадження з 1 січня 2021 року оподаткування ТВЕН на рівні зі звичайними сигаретами.

Згідно з дослідженням ВООЗ, немає жодних підстав оподатковувати ТВЕН за нижчою ставкою, ніж сигарети, адже такі товари так само виробляються з тютюну. Сьогодні не існує жодних науково обґрунтованих свідчень, що сигарети для електронних систем нагрівання тютюну є менш шкідливими за звичайні сигарети та інші тютюнові вироби.

Окремо наголошуємо, що реалізація на практиці запропонованих правок призведе до розбалансування дохідної та видаткової частин Державного бюджету в частині надходжень від акцизного податку, який є джерелом, зокрема, фінансування видатків, пов’язаних із реалізацією багатьох важливих соціальних та інфраструктурних проєктів (наприклад, на вакцинацію населення проти COVID-19 у Держбюджеті 2021 передбачено 2.6 млрд грн).

Тиск на податкову політику тютюновою індустрією є неприпустимим та грубо порушує статтю 5.3 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (ратифікована Україною в 2006 році), а також статтю 4 Закону №2899-IV щодо пріоритетності політики у сфері охорони здоров’я у порівнянні з фінансовими, податковими та корпоративними інтересами суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з тютюновою промисловістю.

Крім того, положення статті 95 Конституції України вказує, що держава має прагнути до збалансованості бюджету України.

ЦЕДЕМ закликає народних депутатів України відхилити запропоновані до другого читання проєкту Закону №4278 правки №54, 55, 64, які передбачають зниження акцизу на ТВЕН – сигарети для IQOS, glo та не піддаватися маніпуляціям тютюнової індустрії.

В Україні

Вступні іспити та творчі конкурси у 2021 р. Відеороз’яснення МОН

Опубліковано

on

Міністерство освіти і науки України продовжує публікувати серію відеороз’яснень з найбільш поширених питань, які турбують майбутніх студентів та їхніх батьків, а саме:

  • сьома серія – про спеціальні умови вступу;
  • восьма серія – про вступні іспити та творчі конкурси під час вступної кампанії.

Відеоролики доступні на сайті МОН у розділі «Вступна кампанія 2021» та на офіційному YouTube-каналі Міністерства.

Читати далі

В Україні

Як має проходити спеціальну перевірку державний реєстратор?

Опубліковано

on

Міністерство юстиції України повідомляє, що у розділі «Контроль за діяльністю у сфері державної реєстрації» створено нову рубрику «Алгоритм проходження спеціальної перевірки державного реєстратора».

Також оновлено інформацію у рубриці «Спеціальна перевірка діяльності державного реєстратора в реєстрах».

Читати далі

В Україні

Акцизний податок та ПДВ підуть на боротьбу з пандемією

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону про внесення змін до Державного бюджету України на 2021 рік, яким визначено додаткові джерела на реалізацію заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19.

Проектом пропонується збільшити:

1) доходи спецфонду Держбюджету на 1,433 млрд грн за рахунок надходжень:

– акцизного податку – 1,140 млрд грн;

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

– ПДВ – 230,0 млн грн;

– від добровільно сплачених фізособами коштів – 63,75 млн грн;

2) видатки спецфонду Держбюджету на 1,433 млрд грн та спрямувати їх на бюджетну програму «Заходи, пов’язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками».

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram