Connect with us

В Україні

АМУ звернулася до Уряду щодо виділення коштів з Фонду COVID-19 для забезпечення шкіл засобами захисту

Дата публікації:

Станом на 20 серпня в Україні зафіксовано 2 134 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. В Україні 98 537 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 184 летальні, 50 441 пацієнт одужав. Загалом проведено 1 356 698 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужали 704 пацієнти. У загальній структурі хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 7% припадає на дітей до 18 років. Враховуючи негативну тенденцію захворюваності на COVID-19, вірогідність того, що з початком навчального року кількість дітей, які захворіють, значно зросте у разі недотримання протиепідемічних заходів.

Надзвичайно важливим є створення інфекційно безпечного середовища у школах.

Протиепідемічні заходи у закладах освіти в період карантину вимагають забезпечення педагогічних працівників засобами індивідуального захисту згідно з рекомендаціями, затвердженими постановою Головного санітарного лікаря України від 30.07.2020 р. №42, із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи та запасу ЗІЗ із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну (безпосередньо на робочому місці працівника).

АМУ розрахувала потребу в захисних масках для педагогічних і непедагогічних працівників та учнів на основі їх кількості за даними Міністерства фінансів України. Зокрема, для забезпечення на 1 робочий день потреби 438 486 учителів у захисних масках необхідно 10,5 млн грн, 232 165 непедагогічних працівників – 5,6 млн грн, 3 962 979 учнів – 62,8 млн грн. Також в наявності мають бути безконтактні термометри, антисептики для обробки рук, мийні засоби для обробки висококонтактних поверхонь. На придбання хоча б двох безконтактних термометрів на школу для 14 175 шкіл необхідно орієнтовно 42,5 млн грн; запасу антисептиків для обробки рук на 1 день потрібно орієнтовно 57,9 млн грн.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Крім цього, в закладах освіти повинні бути забезпечені належні умови безпеки:

 • місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;
 • збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;
 • наявність рідкого мила, паперових рушників або електросушарок для рук в санітарних кімнатах;
 • плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;
 • обладнані медпункти безконтактними термометрами, дезінфекторами, засобами індивідуального захисту;
 • розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами;
 • запас мийних засобів для очищення і дезінфекції поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо після проведення занять у кінці робочого дня. Такі заходи також потребують додаткових витрат.

Слід зазначити, що за даними Держказначейства, станом на 30 липня 2020 року з місцевих бюджетів на придбання товарів та послуг для боротьби з COVID-19 вже здійснено платежів на суму 2,8 млрд грн. В той же час, з Держбюджету на ці цілі спрямовано 1,7 млрд грн, при сформованому Державному фонді в обсязі 66 млрд грн.
Асоціація міст України вважає, що стійке функціонування об’єктів освіти, створення безпечних умов перебування дітей та працівників в закладах освіти не може залежати від спроможності окремого місцевого бюджету. Забезпечення всіх шкіл засобами індивідуального захисту та антисептичними засобами необхідно здійснювати виключно шляхом централізованих закупівель. Адже в такому випадку можна буде розраховувати на якість, безпечність, перевірку сертифікатів, закупівлю товарів за нижчими оптовими цінами.

З метою запобігання виникненню та поширенню COVID-19 в закладах освіти АМУ звернулася до Уряду з проханням виділити кошти з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 на першочергове придбання засобів індивідуального захисту та антисептичних засобів для захисту школярів, педагогічних та непедагогічних працівників.

Лист АМУ

Джерело: auc.org.ua

В Україні

Перелік вакцин, які дають право на в’їзд в Україну та звільняють від самоізоляції

Опубліковано

on

Міністерство охорони здоров’я нагадало, що особи, які мають документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації від COVID-19 вакциною, яка схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) для екстреного використання, мають право перетину державного кордону України та звільняються від самоізоляції.

Так, наразі до переліку препаратів, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, належать такі вакцини:

– Comirnaty (BNT162b2) виробництва Pfizer-BioNTech, зареєстрована в Україні під назвою «Комірнаті»;

– AstraZeneca/Oxford (AZD1222), зареєстрована в Україні під назвою «Астразенека»;

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

– Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India, зареєстрована в Україні під назвою «Ковішелд»;

– CoronaVac виробництва Sinovac Biotech, зареєстрована в Україні під назвою «Коронавак»;

– Janssen, або Johnson & Johnson, (Ad26.COV2.S, JNJ-78436735);

– mRNA-1273 виробництва Moderna;

– BBIBP-CorV виробництва Sinopharm.

Список поповнюється в міру того, як ВООЗ вивчає та схвалює інші антиковідні вакцини.

З переліком вакцин, схвалених для застосування в умовах надзвичайної ситуації, можна ознайомитись на сайті ВООЗ.

МОЗ зауважило, що вакцина «Sputnik V», розроблена ФДБУ «НДЦЕМ ім. М. Ф. Гамалії» МОЗ Росії, не включена до цього переліку і тому не дає право на в’їзд в Україну.

Читати далі

В Україні

Відомості про виплачені доходи та утримані податки можна отримати в е-формі

Опубліковано

on

Державна податкова служба України інформує, що в Електронному кабінеті реалізовано нові можливості, а саме:

 • подання повідомлення про використання Єдиного рахунку та отримання квитанції про включення платника до Реєстру платників, які використовують Є-рахунок;
 • доступ до реєстру платників, які використовують Є-рахунок;
 • використання платіжних систем ГЕРЦ та Свіфт Гарант (крім існуючих);
 • отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС;
 • реєстрація акцизних накладних/розрахунків та податкових накладних/розрахунків коригування до акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних за новими формами;
 • доповнення облікових даних інформацією про види діяльності (КВЕД).

Також розміщено актуальні інструкції про використання можливостей Е-кабінету.

Читати далі

В Україні

Оприлюднено понад 4 млн митних декларацій

Опубліковано

on

Міністерство цифрової трансформації разом із Державною митною службою оприлюднили дані щодо митних операцій.

Відтепер українські підприємці можуть переглядати експортно-імпортні декларації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, а також отримувати дані за допомогою API-сервісу, що допоможе бізнесу краще планувати свою діяльність, дослідникам спиратися на підтверджені та офіційні дані, а органам влади ефективніше взаємодіяти з бізнесом.

Загалом дані відкрили про близько 4 млн експортно-імпортних операцій від лютого 2020 р. до травня 2021 р. Кожна митна декларація має 17 пунктів, серед яких: коди напрямку переміщення товарів, інформація про митний режим, тип декларації, кількість, маса та вартість товару, країна-партнер, країна походження, наявність квот тощо. Дані оновлюватимуться щомісячно.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram