В Україні
Антикорупційні цифрові продукти
Уряд створив міжвідомчу робочу групу з антикорупційних цифрових інструментів, яку очолять міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та голова НАЗК Олександр Новіков.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації у Facebook. Указана робоча група займатиметься впровадженням антикорупційних цифрових продуктів.
Читайте також: До 15 років позбавлення волі з конфіскацією за корупційні злочини у сфері правосуддя
Як зазначають у міністерстві, відповідно до Державної антикорупційної програми, за два наступні роки планується запровадити 63 цифрових продукти. Зокрема, цифровізувати різні сфери, аби запобігти корупційним схемам і махінаціям: удосконалити Єдиний реєстр об’єктів державної власності; ввести в експлуатацію єдиний електронний Містобудівний кадастр; створити Єдину інформаційну систему обліку Національної програми інформатизації.
«Понад три роки роботи Мінцифри довели, що цифровізація – один із найдієвіших інструментів антикорупції. Лише за 2020–2021 роки економічний та антикорупційний ефекти від онлайн-сервісів становили понад 16,3 млрд гривень», – кажуть у міністерстві.
Група займатиметься плануванням та контролюватиме впровадження діджитал-реформ. Очолять її віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та голова НАЗК Олександр Новіков.
Читайте також: Невже й після цього українці не припинять вірити в так звану «антикорупційну реформу»?
«До складу групи увійдуть представники Мінцифри, Мін’юсту та Мінфіну, а також представники програм та проектів, які допомагають уряду України реформувати державний сектор», – додали в Мінцифри.
Підготував Артем Дмитренко,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України