Connect with us

В Україні

АПУ – проти визнання членів органів адвокатського самоврядування суб’єктами декларування

Опубліковано

Асоціація правників України висловила публічну позицію проти розширеного тлумачення норм Закону України «Про запобігання корупції» та втручання в діяльність органів адвокатського самоврядування.

Підставою для відповідного звернення став електронний лист юридичного управління НАЗК на адреси Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та голів КДКА регіонів. В ньому стверджується, що члени ВДКА та дисциплінарних палат КДКА нібито зобов’язані подати щорічну декларацію до 00:00 1 квітня відповідно до Закону «Про запобігання корупції».

В АПУ переконані, що така позиція суперечить нормам Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та має ознаки втручання державних органів в діяльність адвокатури як незалежного самоврядного інституту.

«Діяльність адвокатури не пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, державні органи не можуть втручатися в її роботу, а отже члени органів адвокатського  самоврядування не можуть бути суб’єктами декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції»», – зазначається у зверненні.

Детальніше ознайомитися зі звернення можна за посиланням.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.