В Україні
АПУ – проти визнання членів органів адвокатського самоврядування суб’єктами декларування

Асоціація правників України висловила публічну позицію проти розширеного тлумачення норм Закону України «Про запобігання корупції» та втручання в діяльність органів адвокатського самоврядування.
Підставою для відповідного звернення став електронний лист юридичного управління НАЗК на адреси Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та голів КДКА регіонів. В ньому стверджується, що члени ВДКА та дисциплінарних палат КДКА нібито зобов’язані подати щорічну декларацію до 00:00 1 квітня відповідно до Закону «Про запобігання корупції».
В АПУ переконані, що така позиція суперечить нормам Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та має ознаки втручання державних органів в діяльність адвокатури як незалежного самоврядного інституту.
«Діяльність адвокатури не пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, державні органи не можуть втручатися в її роботу, а отже члени органів адвокатського самоврядування не можуть бути суб’єктами декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції»», – зазначається у зверненні.
Детальніше ознайомитися зі звернення можна за посиланням.
В Україні
Визначити статус олігархів пропонує Президент

Президент України Володимир Зеленський запропонував Раді нацбезпеки та Офісу Глави держави у співпраці з Антимонопольним комітетом розробити новий законопроект щодо олігархів.
«Такого в нас в Україні не було. Вважаю, що сьогодні це один з пріоритетів – розробити фундаментальний законопроект про статус олігарха в нашій країні: що буде з такими людьми, які будуть впроваджуватися санкції, як олігархи будуть перетворюватися на бізнесменів. Тому що ми підтримуємо великий бізнес, будь-який бізнес в Україні. А вплив олігархів на Україну – на вибори, на економіку, на закони, на Верховну Раду – цього допустити більше не можна», – прокоментував В. Зеленський.
В Україні
Нотаріально посвідчений договір про відшкодування шкоди в разі ДТП убезпечить від проблем

Нотаріальна палата України підготувала інфографіку про переваги укладення та нотаріального посвідчення договору про відшкодування шкоди в разі ДТП.
Підставою укладання договору є ст. 1187 ЦК України.
Шкода, завдана транспортним засобом як джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка володіє цим транспортним засобом. Порядок відшкодування матеріальної та моральної шкоди може бути врегульовано шляхом укладення договору про відшкодування шкоди. Нотаріальне посвідчення договору убезпечує сторони від різноманітних проблем.
Договір може містити таку інформацію:
- ПІБ, РНОКПП, місце проживання сторін;
- час та місце ДТП;
- розмір матеріальної шкоди, завданої власнику транспортного засобу, визначеної за згодою сторін;
- домовленість про порядок виплати матеріальної шкоди;
- відомості про відсутність претензій між сторонами за завдану матеріальну шкоду за наслідками ДТП.
Документи, необхідні для оформлення договору:
- паспорти та РНОКПП сторін;
- згода другого з подружжя (у разі, якщо постраждалий ТЗ перебуває у спільній власності подружжя).
Переваги укладання та нотаріального посвідчення договору:
- економія часу та коштів;
- фіксація відсутності претензій сторін одна до одної;
- можливе відстрочення чи розстрочення платежу, стягнення грошової компенсації за виконавчим написом нотаріуса – без судового розгляду;
- гарантія дійсності договору, повна перевірка документів нотаріусом;
- роз’яснення нотаріусом прав та обов’язків сторін договору;
- згода чоловік/дружини, що є співвласником;
- у разі втрати договору – можливо отримати дублікат.
В Україні
Залучених до ЗНО освітян вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу

Працівників освіти, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 р., за їхнім бажанням, щеплюватимуть вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech.
«Проведення зовнішнього незалежного оцінювання з дотриманням заходів безпеки є важливим та необхідним етапом для початку вступної кампанії 2021 року. Дякую своїм колегам з Міністерства охорони здоров’я за те, що підтримали позицію щодо першочергової вакцинації освітян та працівників, які залучені до проведення ЗНО. Хочу наголосити, що вакцинування відбуватиметься добровільно. Наше основне завдання – організація безпечних умов для проходження тестування», – прокоментував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Зазначається, що працівники освіти, які залучені до ЗНО та мають бажання вакцинуватися, можуть звертатися до структурних підрозділів з питань освіти обласних державних адміністрацій, а вони, у свою чергу, узагальнять списки та передадуть їх регіональним координаторам з вакцинації для подальшого детального планування.
Через 28 днів після щеплення першою дозою працівників сфери освіти, які матимуть бажання щеплюватися, вакцинують другою дозою з тієї ж партії вакцин CoronaVac, тобто за кожною особою, щепленою першою дозою, буде зарезервована друга доза із цієї ж партії.
-
Судова практика5 днів тому
Розміри пенсії за інвалідністю громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, має визначати законодавець
-
В Україні5 днів тому
До загальнонаціонального локдауну закликає мер Києва
-
Законодавство3 дні тому
Нові вимоги до діяльності ліцеїв
-
В Україні2 дні тому
Залучених до ЗНО освітян вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу
-
В Україні4 дні тому
Рішення про подальші карантинні обмеження в Києві ухвалять 14 квітня
-
В Україні3 дні тому
Локдаун у Києві продовжено до 30 квітня