Connect with us

В Україні

Асоціація Укргорілка: збільшення надходжень до держбюджету принесе боротьба з нелегальним ринком і приватизація Укрспирту, а не підняття акцизів

Дата публікації:

На офіційному сайті Верховної Ради України зареєстровано законопроект № 4101, яким, зокрема, передбачено збільшення ставок акцизного податку на алкогольні напої на 11,6% на 2021 рік.

Таким чином, ставка акцизного податку для ЛГВ зросте із 126,96 грн. за 1 л 100% до 141,69 грн. за 1 л 100% спирту. У  порівнянні з прогнозними очікуваннями надходжень акцизного податку від ЛГВ у 2020 році, законотворці у 2021 році додатково очікують отримати ресурс у розмірі 625 млн грн.

Проте ці плани занадто оптимістичні і нереальні. На думку експертів-фінансистів зростання ставки акцизу навпаки може мати негативні наслідки. Продовжуються ретроспективні тенденції у галузі, і, щорічно, з кожним наступним роком обсяги виробництва та реалізації горілки та ЛГВ зменшуються, зокрема, за період 2017-2019 роки – на 21,9%.

За даними МВФ 2015 року Україна має найвищий у світі рівень споживання незареєстрованого алкоголю (більше 50%). Такі ж дані дає і ВООЗ. Ситуація не змінювалася суттєво протягом останніх 5 років. При підвищенні акцизного податку на 11,6 % мінімальна ціна легальної пляшки горілки 0,5л складе 100 грн., тож різниця між пляшкою нелегальної та легальної горілки складе майже 70 грн..

Ще одна проблема – низька купівельна спроможність населення, що спонукає до придбання дешевої нелегальної продукції. Так, за даними аналітичної компанії GfK, яка щорічно проводить дослідження купівельної спроможності населення серед 42 країн, у 2019 році Україна посіла останнє, 42 місце, отримавши статус найменшої купівельної спроможності серед країн Європи.

Ми опинимося в ситуації, коли нелегальний обіг стане вкрай популярним і прибутковим бізнесом, а отже збільшиться кількість небезпечного алкоголю, зросте корупція і пропорційно зменшяться податкові надходження до держбюджету.

Слід зазначити також про серйозність світової економічної кризи спричиненою COVID-19. В таких реаліях держава повинна вживати кроки на підтримку бізнесу, який працює, а не на підвищення податкового тягаря.

Проте є можливість наповнити державну скарбницю за рахунок саме алкогольного ринку – минулого року було прийнято закон про демонополізацію спиртової галузі, який вступив в силу з 1 липня 2020 року. Тож щонайшвидше проведення приватизації спиртових заводів дозволить залучити додаткові кошти у держбюджет.

В Україні

Держгеокадастр підтримує законопроект № 2194

Опубліковано

on

Цього тижня Верховна Рада планує розглянути у другому читанні проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Держгеокадастр підтримує цю законодавчу ініціативу.

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко закликав народних обранців підтримати земельну децентралізацію.

«Це документ, який ще більше поглибить земельну децентралізацію та зробить громади на місцях сильнішими. Завдяки його ухваленню відбудеться передача у розпорядження ОТГ ще більшої кількості земельних ресурсів, зокрема, лісового та водного фонду (крім земель, необхідних для потреб держави)», — зазначив Роман Лещенко.

Це стане логічним доповненням до передачі 2 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення, яку Держгеокадастр розпочав на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського від 15 жовтня 2020 року та постанови Уряду від 16 листопада 2020 року.

Разом із новими повноваженнями на місця передається і відповідальність: функції контролю за нецільовим використанням та самовільним зайняттям земель.

Також законопроект № 2194 дозволить провести ще більш глибоку дерегуляцію Держгеокадастру. Зокрема, буде скасовано земельну експертизу, низку дозволів та непотрібних довідок, забезпечено прозору систему земельних відносин. Крім того, Держгеокадастр остаточно втратить свої надповноваження щодо розпорядження землями. Це лише частина того, що стане реальністю після прийняття цього документа.

«Я вважаю, що законопроект № 2194 — це нова земельна Конституція, яка знищить залишки корупційних ризиків у Держгеокадастрі та поверне землі у розпорядження народу. Тому хочу закликати всіх народних обранців підтримати цей законопроект та вдруге виконати свою історичну місію. Це право у місцевих громад забрали майже 20 років тому, а сьогодні ви можете своїм рішенням його повернути», — резюмував Голова.

Читати далі

В Україні

Збільшився прожитковий мінімум

Опубліковано

on

Відповідно до ст. 7 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 грудня збільшився прожитковий мінімум на одну особу – з 2 118 до 2 189 грн.

Також зріс прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення:

– для дітей віком до 6 років – 1 921 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років – 2 395 грн;

– для працездатних осіб – 2 270 грн;

– для осіб, які втратили працездатність – 1 769 грн.

Читати далі

В Україні

Поширення COVID-19 у світі й в Україні можна відслідковувати онлайн

Опубліковано

on

Головним ситуаційним центром України (в Апараті Ради національної безпеки і оборони України) створено електронну карту поширення захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 у світі та в Україні.

На карті щодня оновлюються статистичні дані щодо лабораторно підтверджених випадків захворювання, кількості хворих, кількості тих, хто одужав, кількості померлих, кількості підозр стосовно ймовірного інфікування в Україні.

Також наводиться інформація про лабораторно підтверджені випадки захворювання, кількість хворих, кількість тих, хто одужав, та кількість померлих у світі.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram