В Україні
Автоматичні штрафи за перевантаження: роз’яснює Мінінфраструктури
Міністерство інфраструктури роз’яснило, що з 1 жовтня 2021 р. набрали чинності закони щодо здійснення габаритно-вагового контролю, які поширюються на усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України, а також на вантажовідправників.
Згідно з ними майданчики WiM фіксують перевищення встановлених норм і надсилають дані до Центру обробки даних (ЦОД), а інспектор перевіряє їх, формує постанову та накладає електронний підпис. Після цього постанова друкується та надсилатиметься порушникові.
Читайте також: 51 000 грн штрафу – за перевищення габаритно-вагових норм понад 30 %
Передбачено такі штрафи:
- 8 500 грн – перевищення габаритно-вагових норм на 5-10%;
- 17 000 грн – перевищення габаритно-вагових норм на 10-20%;
- 34 000 грн – перевищення габаритно-вагових норм на 20-30%;
- 51 000 грн – перевищення габаритно-вагових норм на понад 30%;
- 51 000 грн – ухилення від проходження контролю, перевищення швидкості, порушень вимог дорожніх знаків та розмітки, вчинення правопорушень в зоні контролю.
Читайте також: За недостовірні відомості про масу або габарити вантажу – штраф 51 000 грн
За перевантаження штраф сплачує належний користувач транспортного засобу – фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб у Єдиному державному реєстрі. Тобто сплачуватиме штраф саме власник автомобіля, а не водій, коли йдеться про дві різні особи.
Про штраф буде повідомлятися рекомендованим листом, надісланим поштою, який міститиме постанову та реквізити для оплати штрафу.
Штраф має бути сплачено протягом 10 днів з дня отримання повідомлення про штраф.