Connect with us

В Україні

Більшість українців підтримують заборону УПЦ МП

Опубліковано

Вісімдесят три відсотки українців вважають, що держава тією чи іншою мірою має втрутитися в діяльність УПЦ МП, 63% підтримують її повну заборону.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у квітні поточного року. При тому 20% зі згаданих 83-х відсотків виступають за «м’якший» підхід, який передбачає встановлення над УПЦ МП державного контролю та нагляду без повної заборони її в Україні. На думку ще 12% респондентів, не потрібно втручатися у справи цієї церкви, а натомість розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

Читайте також: Мораторій на організацію та проведення азартних ігор

Загалом же в усіх регіонах України більшість населення – від 76% на сході до 85% на заході і 86% у центрі – виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ МП. Водночас на півдні та сході трохи менше тих, хто виступає за повну заборону: 55% і 46% проти, відповідно, 69% на заході й 68% у центрі; 82% українців не довіряють УПЦ МП. У всіх регіонах це переважна більшість: від 73% на сході до 88% на заході. Довіру до неї мають лише 8%, решта не змогли визначитися зі своєю думкою. «Наші коментарі до попередніх хвиль опитування лишаються релевантними й можна стверджувати, що і зараз українська православна церква московського патріархату продовжує діяльність, через яку її сприйняття серед населення залишається як «п’ятої колони кремля». Вочевидь, Церкві не вдається переконати українців, що вона, нібито, не залежить уже від керівництва московської патріархії та стоїть на проукраїнських позиціях», – зазначили в інституті.

Читайте також: За зв’язки з державою-агресором звільнятимуть з роботи

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.