Connect with us

В Україні

Більшість українців – за одну Православну Церкву: як об’єднати та хто може її очолити?

Опубліковано

Останнє опитування показало, що українці хотіли б об’єднання Церкви на чолі з предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм. Наразі ж у країні продовжують існувати дві великі православні церкви.

Про це свідчать дані опитування КМІС. Згідно з опитуванням, більшість українців – 70% – вважають себе православними, серед них найбільше – 56% серед усіх респондентів – зараховують себе до Православної Церкви України (ПЦУ), що становить 81% серед усіх православних мешканців України. Ще 7% зараховують себе до Православної церкви без конкретизації, а 6% – до Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

Читайте також: Російську православну церкву заборонено в Україні

Далі йдуть атеїсти (12%) та ті, хто зараховуєть себе до УКГЦ (7%). Інші ж варіанти обирали не більше 3% респондентів. Більшість українців (61%) підтримують ідею, що в Україні має існувати лише одна Православна церква. Не підтримують її лише 16% громадян країни, а для ще 20% це питання є байдужим.

Серед можливих варіантів об’єднання найбільше підтримується ідея приєднання ієрархів та простих священників упц мп до ПЦУ, щоб стати її частиною. Всього 71% респондентів визначилися зі своєю думкою з цього питання, серед них більшість – 78% – підтримали загалом такий підхід (у перерахунку до всього населення це 55%). При тому українці вважають, що таке приєднання можливе лише для ієрархів та простих священників упц мп, які не заплямували себе зв’язками з рф, цей варіант підтримують 47% серед усіх респондентів та 66% серед тих, хто визначився з думкою з цього питання.

Варіант, коли просто всі ієрархи та священники упц мп приєднуються до ПЦУ та стають її частиною, підтримали 8% серед усіх респондентів та 11% серед тих, хто визначився. А на запитання, хто з ієрархів краще відповідає посаді глави єдиної Православної Церкви України, однозначне лідерство зберігає Епіфаній – бачити його на чолі єдиної Православної Церкви хотіли б 50% серед усіх респондентів (76% серед тих, хто визначився зі своєю думкою). Далі йдуть такі варіанти, як інший ієрарх з України (8% серед усіх респондентів і 12% серед тих, хто визначився), Онуфрій (відповідно, 6% і 9%) та інший ієрарх з-поза меж України (2% і 3%). Третина респондентів відповіли, що у них немає сформованої позиції або що їм байдуже.

Зазначимо дане опитування проходило з 20 вересня по 3 жовтня серед 2004 респондентів. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України. Київський міжнародний інститут соціології також провів опитування щодо кадрових переставлянь в уряді, які відбулися на початку вересня. Більшість українців, 74%, вважають, що після цього нічого не зміниться.

Читайте також: Відмова настоятеля храму брати участь у загальних зборах релігійної громади та очолити такі збори свідчить про його добровільну відмову від виконання статутних обов’язків та повноважень

Цікавим є результати опитування групи «Рейтинг», яке показало, що близько 90% українців не планують змінювати місце проживання протягом осінньо-зимового періоду. Це рішення було прийнято попри можливі проблеми з електропостачанням.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.