Connect with us

В Україні

«Борг Януковича»: Верховний суд Британії винесе рішення по апеляції в 2021 році

Опубліковано

Малоймовірно, що судді Верховного Суду Сполученого Королівства винесуть рішення по апеляції в рамках справи про російські євробонди на 3 мільярди доларів до кінця цього року.

Як зазначається, 15 червня суд повідомив Україні та РФ про те, що до винесення рішення у справі щодо єврооблігацій на суму 3 млрд доларів США він спочатку розгляне апеляційну скаргу в іншій справі — Пакистан Інтернешнл Ейрлайн Корпорейшн проти Таймз Тревел (Сполучене Королівство) Лтд (справа «Таймз Тревел»). «Апеляція у цій справі стосується питань існування та сфери правозастосування доктрини примусу «через законний акт» за англійським правом», — пояснили в Мінфіні. «Верховний Суд Сполученого королівства вирішив відкласти винесення рішення у справі щодо так званих російських єврооблігацій, оскільки аргумент захисту щодо примусу є однією із ліній захисту України проти позову Росії. Отже, Верховний Суд вважає, що його рішення у справі «Таймз Тревел», яким буде уточнено деякі аспекти правової доктрини примусу, може мати певний вплив на те, як він буде діяти, коли прийде час вирішувати апеляцію у справі щодо російських єврооблігацій.

Як Україна, так і Росія (що діє через свою Довірену особу), звернулися до Верховного Суду й отримали дозвіл на вступ у справу «Таймз Тревел», що перебуває на стадії апеляційного розгляду. Слухання зазначеної апеляційної справи у Верховному Суді відбулися 2 і 3 листопада. Україна та Довірена особа надали суду свої стислі письмові та усні пояснення», — додали у Міністерстві фінансів.

У Мінфіні також зазначили, що команда юридичних радників «привела вагомі правові аргументи України та представила її правову позицію перед колегією у складі п’яти високоповажних суддів Верховного Суду, четверо з яких також брали участь у вирішенні апеляції у справі щодо російських єврооблігацій у грудні минулого року».

Після завершення слухання судді повідомили, що винесення рішення було відкладено на більш пізню дату. При цьому малоймовірно, що вони зроблять це до кінця цього року.

Нагадаємо, в грудні 2019 року Верховний Суд Сполученого Королiвства вiдклав рiшення в судовому процесi щодо так званих росiйських облiгацiй. Сума вимог Росії в зв’язку з невиконанням Україною зобов’язань за євробондами номінальною вартістю 3 мільярди доларів, за розрахунками російської сторони, з урахуванням нарахованих відсотків наразі становить близько 4,5 мільярда доларів.

Двадцять дев’ятого березня 2017 року Високий Суд Лондона зобов’язав Україну погасити єврооблігації на 3 млрд доларів і виплатити відсотки, але дозволив подати апеляцію й призупинив своє рішення.

Чотирнадцятого вересня 2018 року Апеляційний суд Англії задовольнив апеляційну скаргу України на вердикт Високого суду Лондона у справі про борг Києва перед Москвою в розмірі 3 мільярда доларів. Нагадаємо, ще в грудні 2013 року президент Росії Володимир Путін і тодішній президент України Віктор Янукович домовилися про виділення кредиту в сумі 15 млрд доларів через розміщення українських цінних паперів. Облігації на 3 млрд доларів були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року й викуплені Росією. У жовтні 2015 року, після переговорів, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму 14,36 млрд доларів і 600 млн євро погодилися на їх реструктуризацію. Україна не отримала такої згоди лише від Росії — щодо реструктуризації єврооблігацій на 3 млрд доларів з терміном погашення 20 грудня 2015 року.

Нагадаємо, в грудні 2015 року Кабінет Міністрів ввів мораторій на виплату 3 млрд доларів за єврооблігаціями. А в лютому 2016 року Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу, і в травні цього ж року Україна подала документи для свого захисту в рамках цього судового процесу.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.