Connect with us

В Україні

Чому ріелтори проти?

Опубліковано

Два тижні тому в Києві під Офісом Президента мітингували продавці нерухомості, які виступали проти законопроекту «Про ріелторську діяльність», який дозволяє купувати чи орендувати нерухомість виключно через ріелторів з єдиної бази.

Їх настрої тоді прокоментувала у Facebook одна з учасниць акції Маргарита Погосбекова. «Законотворці придумали закон, який визначає, що продати, купити, здати в оренду нерухомість будь-який громадянин може тільки звернувшись до ріелтора. Радіти б мали — люди будуть змушені йти до нас і платити за послуги, а ми протестуємо. Бо розуміємо — насильно милим не будеш. Ми не хочемо стати частиною схеми, що нагадує рекет. І грати за правилами ляльководів!», — написала вона.

За її словами, ріелтори зрозуміли, що ті повноваження, якими їх хочуть наділити автори закону — «це шматок сиру в мишоловці». Це зроблено для того, щоб через нас дістатися до грошей українців — власників нерухомості. Всіх громадян не візьмеш під контроль і даниною не обкладеш. А створити прошарок, що збирає внески та передає їх «куди треба», прикрившись обов’язковою ріелторською послугою, — до цього додумалися. А тих ріелторів, хто в цій схемі брати участь не захоче, легко усунути. За допомогою дивних структур, зовні схожих на органи самоврядування…», — уточнила учасниця мітингу.

«Народ поки що не розуміє, що зміниться. Ну, ріелтори будуть навчені і сертифіковані — що ж поганого? Ну, будуть підконтрольні власній федерації, а не державі, — куди ж демократичніше? Ну, з’явиться платна єдина база — відмінно, сміття менше буде… А насправді за всіма цими нововведеннями ховається одне — з кожної дії, якщо людина захоче щось зробити з власним нерухомим майном, потрібно буде заплатити винагороду. Через ріелтора! Бо саме його обрали тим, кого будуть ненавидіти за ці побори, плутаючи їх з цією ріелторською послугою, яка приносить чималу користь клієнту й допомагає йому вигідніше продати, купити або здати в оренду квартиру, будинок чи офіс….», — зазначила насамкінець Маргарита Погосбекова.

Самі ж ріелтори, уточнила вона, виступають за цивілізований ринок і проти втягування в корупційні схеми.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.