Connect with us

В Україні

Чому українці проти продажу землі?

Дата публікації:

Тарас ЗАГОРОДНІЙ,
керуючий партнер Національної антикризової групи

Земельна тема сьогодні одна з топових в Україні, тим більше, що 1 липня, коли стартує земельна реформа, вже зовсім близько. 

Водночас, незважаючи на всі спроби влади позитивно налаштувати населення до продажу землі, в них це не виходить. Соціологічна група рейтинг з 23 по 27 квітня провела дослідження «Ставлення українців до введення ринку землі». Результати його для влади невтішні. 77% опитаних впевнені, що рішення про введення в Україні ринку сільгоспземлі має прийматися на всеукраїнському референдумі. І тільки 16% вважають, що це не обов’язково. На сам референдум готові прийти 58%, 17% — швидше за все прийшли б, а 20% — не взяли б у ньому участі. Це говорить про те, що людей ця тема зачіпає й вони хотіли б, щоб їхня думка в даному питанні враховувалося. Тим більше, що Президент обіцяв народовладдя, захистити українців від продажу землі іноземцям, а важливі питання приймати на референдумі.

Далі, 64% з тих, хто прийшов би на референдум, проголосували б проти купівлі-продажу землі в Україні, 36% таку ініціативу підтримали б. Але це стосується земельної реформи в цілому. А ось проти надання іноземцям права купувати сільгоспземлі в Україні висловилися 79% опитаних і лише 15% таке рішення вітає.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

З огляду на результати соцопитування, можна сказати, що владі не вигідно проводити референдум і вони будуть всіляко цьому протистояти. Кількість противників земельної реформи зростає ще й тому, що в останній версії реформи трактуванні зняті всі обмеження для іноземців, а іноземні банки допущені до отримання землі через механізм застави.

Проти продажу землі іноземцям виступили навіть 71% прихильників «Слуги народу», ще 23% підтримали ініціативу своєї політсили. Прихильники інших політичних партій також більшістю висловилися проти, і цей відсоток у них навіть вищий. І така ситуація незгоди з продажем землі іноземцям в центрі, на заході, на півдні і сході країни — по всій Україні. Те ж саме стосується і вікових категорій від 18 до 60+.

Показовим є те, що прихильники всіх політичних сил, вікових категорій і регіонів вважають, що приймати рішення про відкриття ринку землі слід було б на референдумі. Так вважають і виборці Зеленського, який, до слова, обіцяв, що всі значущі рішення будуть прийматися на референдумі. А земля — це важливе питання, яке зачіпає не тільки сучасників, але й майбутні покоління.

Також більшість українців висловило свою готовність прийти на референдум і, як свідчить опитування, проголосують вони проти. А це значить, що вони проголосують проти закону, який лобіює влада.

Результати референдуму, якби Зеленський пішов на такий крок, були б не в його користь і свідчили б про поразку особисто президента, який активно просуває земельну тему. Найбільшим опонентом В. Зеленського і «Слуг» в цьому питанні є Юлія Тимошенко, яка найактивніше виступає проти прийнятого земельного закону і займається підготовкою проведення референдуму, перейшовши безпосередньо до дій. Так ЦВК вже зареєструвала 5 груп, які займатимуться збором підписів для проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. До цього підключаються й ініціативні групи «Батьківщини». До переліку включено 5 питань, в тому числі й щодо продажу землі. З огляду на розгалуженість партійної структури Тимошенко, а також те, що до них долучаться фермери, аграрії, жителі сіл та інші противники земельної реформи, зібрати по 3 мільйони підписів, вони, швидше за все, за 90 днів зможуть. Питання в тому, що в результаті скаже Президент і чи підпише він указ про проголошення референдуму за народною ініціативою, як того вимагає закон про народовладдя.

Чи приєднаються інші політичні сили до «земельних протестів» — не факт, але судячи з результатів голосування в Раді, де ОТЗЖ і ЄС у більшості своїй не голосували за цей законопроект, тему землі вони будуть використовувати в своїй виборчій кампанії — у парламентській, так і в президентській. Тимошенко з «Батьківщиною» свій протест проти прийняття цього закону висловили тим, що не були присутні в залі. Рішення прийнято за рахунок голосів «слуг» і депутатської групи «Довіра», що було передбачувано. Упевнений, що під час виборчої кампанії питань будуть задавати по землі багато, особливо в сільській місцевості та районних центрах.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Алгоритм дій приватного нотаріуса, в якого змінився нотаріальний округ через зміною адміністративно-територіального поділу

Опубліковано

on

Департамент нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України навів алгоритм дій приватного нотаріуса, в якого змінився нотаріальний округ, у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального поділу України:

1️) подання до відповідного територіального органу Міністерства юстиції України заяви про реєстрацію приватної нотаріальної діяльності, у якій зазначається назва утвореного району (в паперовій або електронній формі), до заяви додаються дві фотокартки розміром 3 х 4 см;

2️) отримання нового реєстраційного посвідчення;

3️) виготовлення нової печатки приватного нотаріуса;

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

4️) передача старої печатки до відповідного територіального органу Міністерства юстиції України протягом одного місяця з дня реєстрації приватної нотаріальної діяльності у новому нотаріальному окрузі;

5️) приведення вивіски у відповідність до вимог законодавства (зазначення нового нотаріального округу);

6️) повідомлення Державної служби фінансового моніторингу про зміну інформації, яка була подана суб’єктом первинного фінансового моніторингу (нотаріусом) для взяття його на облік.

Отже, реєстрація приватної нотаріальної діяльності відбуватиметься без:

  • припинення приватної нотаріальної діяльності в нотаріальному окрузі, що існував до зміни адміністративно-територіального поділу України;
  • формування нової реєстраційної справи;
  • проведення сертифікації приміщення, в якому розташоване робоче місце (контора) приватного нотаріуса;
  • передачі документів нотаріального діловодства до архіву.

Також Департамент звернув увагу нотаріусів на таке:

  • державні нотаріуси державних нотаріальних контор здійснюють нотаріальну діяльність в межах нотаріальних округів, перелік яких затверджено наказом, з дати введення його в дію;
  • приватні нотаріуси здійснюють нотаріальну діяльність в межах нотаріальних округів, перелік яких затверджено наказом, з дати видачі нового реєстраційного посвідчення;
  • приватні нотаріуси, нотаріальна діяльність яких здійснюється в межах районного нотаріального округу, вчиняють нотаріальні дії виключно в межах району, без урахування території міста, а приватні нотаріуси, нотаріальна діяльність яких здійснюється в межах міського нотаріального округу, вчиняють нотаріальні дії виключно в межах міста, без урахування території району;
  • номенклатура справ, реєстр для реєстрації нотаріальних дій, книги, журнали, справи (наряди), інші документи нотаріального діловодства, ведення яких розпочато у поточному діловодному році, продовжується до його завершення без внесення змін у назви справ;
  • територіальні органи Міністерства юстиції України мають повідомити ДП «НАІС» про зміну нотаріального округу приватного нотаріуса та державної нотаріальної контори.

Нагадаємо, наказом Міністерства юстиції України від 31 травня 2021 р. № 1911/5 врегульовано питання реєстрації приватної нотаріальної діяльності нотаріуса при зміні адміністративно-територіального поділу України, а наказом від 7 червня 2021 р. № 2040/5 затверджено новий Перелік нотаріальних округів.

Начальникам міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України надано один місяць на реалізацію заходів, пов’язаних з приведенням у відповідність до наказу назв нотаріальних округів.

Читати далі

В Україні

До вступників з ТОТ під час перетину кордону не застосовуватимуть заходи адміністративного впливу

Опубліковано

on

Адміністрація Державної прикордонної служби України рекомендувала органам охорони державного кордону під час прийняття рішень у справах про адміністративні правопорушення розглядати мету в’їзду на підконтрольну територію для вступу до закладів освіти та супровід вступника (за наявності документального підтвердження) як обставину, що відповідно до ст. 22 КУпАП визначає малозначність вчиненого адміністративного правопорушення та може звільнити особу від адміністративної відповідальності.

Документальним підтвердженням мети в’їзду для вступу до закладів освіти та супроводу вступника, крім іншого, може бути Запрошення на участь у державній підсумковій атестації та/або випробуваннях для вступу через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

Як повідомлялося раніше, цього року, як і минулого, до освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» надходять звернення щодо випадків заборони окупаційною владою перетину КПВВ особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях України та виявили бажання навчатися в закладах освіти на території, підконтрольній українській владі. Наразі громадяни України, які перебувають у зонах тимчасової окупації, вимушені перетинати державний кордон України без дотримання встановлених норм, за що чинним законодавством України передбачено певну адміністративну відповідальність.

Нагадаємо, на сайті МОН, у рубриці «Жителям Донбасу та Криму», розміщено інформацію щодо порядку прийому осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, до закладів вищої освіти України.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

В Україні

Лікарні нового формату з’являться у кожній області

Опубліковано

on

Президент Володимир Зеленський ініціював проект зі створення в кожній області України лікарень нового формату, які відповідатимуть найкращим світовим стандартам.

«Лікарні, однаково комфортні як для пацієнта, так і для лікаря. Робота в сучасних закладах, за сучасними методиками, на сучасному обладнанні. Де ніщо не заважає зосередитись на головному: лікувати людей і рятувати життя. Власне, робити те, заради чого молодь пішла в цю професію, а люди з багаторічним досвідом у ній залишаються. Лікар має боротися з хворобою, а не з проблемами побуту, як-от старі ліфти, незручні ліжка, застаріле обладнання чи комунікації», – прокоментував В. Зеленський.

За його словами, проект стартує цьогоріч і почнеться з обласних клінічних і обласних дитячих лікарень, які мають відповідати рівню провідних європейських клінік.

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що вже розпочало проводити комплексний аналіз обласних клінічних та дитячих лікарень для формування технічного завдання для розробки проектно-кошторисної документації.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram