Connect with us

В Україні

Чи можуть пенсіонери отримувати виплати, живучи за кордоном?

Опубліковано

За даними Пенсійного фонду, якщо громадянам надходили гроші на банківський рахунок, тоді проблем виникнути не повинно. Водночас за іншого способу отримання виплат потрібно бути уважнішими.

Читайте також: Нові військово-облікові документи, порядок мобілізації та повноваження ТЦК

Як відомо, величезна кількість пенсіонерів після початку повномасштабної війни прийняли рішення заради своєї безпеки виїхати з країни. У Пенсійному фонді України розповіли, чи впливає це на виплати і чи будуть вони тривати? Як зазначається, виплати грошей для громадян пенсійного віку, які виїхали за межі України, залежать від тривалості перебування поза країною. Водночас, якщо виїзд тимчасовий, тоді гроші продовжать надходити на раніше зазначені банківські рахунки.

А от тим, хто отримує пенсії через «Укрпошту» або особисто від листоноші, необхідно бути більш уважними. Річ у тім, що якщо протягом шести місяців громадянин не з’являється по гроші, тоді відбувається блокування рахунку. Його, звісно, можна відновити. Ті громадяни, які проживають не в Україні і мають статус біженців, можуть надіслати поштою відповідну заяву з такими документами: копії паспорта; документ, який підтверджує надання тимчасового захисту або статус біженця. Там також має бути документ про реєстрацію тимчасового місця проживання з перекладом на потрібну мову; оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа жива.

Читайте також: Одержання внутрішньо переміщеною особою виплат на проживання в результаті умисного приховання відомостей про наявність житла утворює склад шахрайства

Також потрібно, щоб усі документи були легалізовані в українському представництві країни, де перебуває пенсіонер, або ж у нотаріуса.

Підготувала Дарія Мельник,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.