Connect with us

В Україні

Чи можуть виселити з квартири через борги за комуналку?

Дата публікації:

На житло боржника, який не сплачує за комунальні послуги, можуть накласти арешт.

Несплата за комунальні послуги не є підставою для виселення з житла, але на нерухомість боржника можуть накласти арешт. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Міністерства юстиції.

В якому випадку на майно боржника можуть накласти арешт? Надавач послуг, якому заборгував споживач, перш за все звернеться до суду (для видачі судового наказу або в порядку позовного провадження). Після цього підприємство звертається до державної виконавчої служби або приватного виконавця, які й розпочнуть примусове стягнення боргу, в тому числі шляхом накладення арешту на майно. Якщо сума заборгованості боржника за житлово-комунальні послуги перевищила 20 мінімальних заробітних плат (зараз це 5 тис. грн х 20 = 100 тис. грн), виконавець має право накласти на єдине житло такого боржника арешт.

Якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (до 100 тис. грн), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. В такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

Чи можуть припинити надання житлово-комунальних послуг в разі несплати? Законодавством не передбачена можливість припинення постачання тепла та холодної води, а також водовідведення населенню за борги. В разі наявності в споживача заборгованості надавач цих послуг може звертатися для стягнення до суду. Натомість постачальники газу та електроенергії мають право на припинення надання послуг.

Чи можуть нараховувати пеню в разі несплати за комуналку? Житлово-комунальні послуги (постачання води, газу, електроенергії, тепла, утримання будинку, вивіз сміття) відповідні компанії повинні надавати вчасно, регулярно та якісно. А споживачі цих послуг зобов’язані вчасно платити за спожиті послуги. Якщо споживач вчасно не сплачує за комунальні послуги, підприємство-надавач послуг може почати нараховувати пеню. В разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги ЖКГ споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня після завершення граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги. Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії, або в разі наявності в споживача заборгованості з оплати праці (наявність заборгованості з оплати праці має бути підтверджена належним чином).

Додамо, що в червні цього року у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає введення заборони на виїзд за кордон для осіб, які мають борги за комуналку.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів створять робочі групи

Опубліковано

on

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області із боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки автозаправних станцій.

В кожній області будуть створені комісії, куди увійдуть представники ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, а також Держекоінспекції, чиїм завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, зокрема якості нафтопродуктів з погляду екології.

Читати далі

В Україні

Інструкція Мінцифри із запису в чергу на вакцинацію проти COVID-19

Опубліковано

on

Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило інструкції щодо запису до листа очікування вакцинації від COVID-19, а саме:

інструкція для порталу Дія;

інструкція для застосунку Дія;

– 0 800 60 20 19 – для запису через національний контакт-центр МОЗ.

Зазначається, що станом на сьогодні понад 45 тисяч українців вже записалися до листа очікування вакцинації від COVID-19: у застосунку Дія – 39 153 осіб, а на порталі Дія – 5 344.

Читати далі

В Україні

Визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна під час карантину

Опубліковано

on

Наказом Міністерства фінансів України затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Консультація надає відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» від 15 липня 2020 р. № 611.

Зокрема, роз’яснено, що для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.

З текстом УПК можна ознайомитися за посиланням.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram