Connect with us

В Україні

Чи ухилився працівник від вакцинації – визначити неможливо

Опубліковано

Спільний представницький орган профспілок запропонував МОЗ скасувати виданий наказ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 4 жовтня 2021 р. № 2153.

СПО об’єднань профспілок не підтримує вказаний вище наказ, оскільки він має дискримінаційні ознаки, суперечить національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими вакцинація є добровільною, а застосування до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від хвороби COVID-19, викликаної вірусом SARS-CoV-2, є неправомірним.

Читайте також: Зарахування дітей до закладів освіти – тільки з обов’язковими щепленнями

Так, підстав для відсторонення працівників від роботи в чинному законодавстві достатньо, але процедура відсторонення не передбачена, відсутні критерії, за якими роботодавець може визначати чи працівник відмовився чи ухилився від вакцинації.

Виникають питання щодо збереження заробітної плати, до безальтернативності підходу у проекті наказу до відсторонення від роботи працівників, які не вакцинувалися, адже для певної їх частини можна організувати дистанційний режим роботи.

У наказі також не враховано питання протипоказань до щеплення, необхідність врахування стану здоров’я людини перед тим, як вакцинуватися, не враховується категорія людей, які перехворіли на COVID-19 і здобули імунітет.

Нагадаємо, невакцинованих освітян та держслужбовців відсторонятимуть від роботи з 8 листопада

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.